3. Два късни гола на Почански матираха Радник и Берое продължава напред в Лига Европа (ВИДЕО + СНИМКИ)

Два гола в рамките на две минути носят радост на зелените на стадиона в Баня Лука

Берое победи като гост отбора на Радник (Биелина) в мач-реванш от първия квалификационен кръг на УЕФА Лига Европа. Срещата в Баня Лука бе спечелена от старозагорци с 2:0 след две късни попадения в рамките на две минути. В герой за своите се превърна Ерик Почански, който в 79-ата и 80-ата минути реши всичко в мача след два самостоятелни пробива, завършили с два гола.

Двубоят в Баня Лука започна равностойно, като липсваха чисти голови ситуации в началните минути на срещата.  Битката бе в средата на терена и през първата част нямаше чисти голови ситуации.

Първата опасност в срещата дойде в 27-ата минута, когато Милисавлевич показа индивидуална класа, преодолявайки няколко футболисти на Радник. Последваха няколко опити за удар, но в крайна сметка опасността бе неутрализирана от домакините.

В 33-ата Йоцо Стокич стреля опасно от средна дистанция, но Макенджиев се справи.

В 41-ата минута Ерик Почански бе изведен по перфектен начин зад гърба на защитата на Радник, след което подмина вратаря Лукич, но завършващият му удар бе много разочароващ и топката излезе в аут. С това се изчерпа и всичко по-опасно през първата част.

Втората част започна така, като започна срещата. Имаше много битка в средата на терена, а положения продължаваха да липсват.

В 61-ата минута Илия Миланов не можа да се възползва от грешка в защитата на Радник и пропусна да засече топката в мрежата след хубаво центриране.

Малко по-късно, в 69-ата минута, след страхотен пробив на Том и добро негово центриране топката бе качена на главата на Почански, който от непосредствена близост стреля над гредата. Това бе и първата чиста голова ситуация за един от двата отбора в срещата.

Всичко в мача се реши в рамките на две минути. Ерик Почански показа невероятна индивидуална класа и на два пъти в рамките на две минути успя да вкара два много важни голове за своите.

Първо в 79-ата минута Почански направи страхотен пробив и перфектен завършващ изстрел. Само минута след това гологлавият техничар повтори рейда си от преди минута и за втори път навърза няколко футболисти на противника и с хубав удар матира за втори път Младен Лучич.

Срещата между Радник и Берое завърши при този резултат 0:2 и така Берое продължава напред в Лига Европа. Следващият съперник на нашите ще е ХИК Хелзинки, който днес завърши 1:1 с Атлантас и с общ резултат 3:1 продължава напред.