3. Две греди за Черноморец, отменен гол на Литекс и 0:0 на "Лазур" +ВИДЕО

Две греди за Черноморец, отменен гол на Литекс и 0:0 на "Лазур" +ВИДЕО

Литекс се изравни на върха с шампиона Лудогорец, ловчанлии остават единственият отбор без загуба в А група

Литекс направи 0:0 като гост на Черноморец в 7-ия кръг на А група и се изравни с Лудогорец на върха в таблицата. „Акулите” удариха по една греда във всяко полувреме, а гол на Бодуров 13 минути преди края бе спорно отменен от рефера Георги Кабаков. Така двете нули на „Лазур” се запазиха и ловчанлии останаха единственият отбор бе загуба в първенството.

Момчетата на Златомир Загорчич вече имат 15 точки след 4 победи и 3 ремита. Същият актив има и Лудогорец след 5 победи и две загуби. По-рано днес шампионите паднаха с 1:3 във Варна от Черно море.

„Акулите” на Херо вече имат 7 точки и се изравниха на 9-о място с ЦСКА и Нефтохимик, които имат същия актив.

Черноморец имаше по-чистите положения през първата част в Бургас, но не успя да реализира.

Соли стреля слабо с глава в самото начало, а Венелин Филипов изби навреме от крака на Александър Цветков пред другата врата.
Капитанът на гостите Бодуров разгада хитър пас  на Соли и успя да блокира в корнер шута на Маркиньо.

В 16-ата минута Манзоро като на шега бе оставен да надбяга цялата защита на Литекс, но ударът му мина малко покрай дясната греда.

Литекс изпусна да поведе три минути по-късно, когато вратарят Ник Дашев се размина с центриране отдясно, но Ваюши на задната греда със шпагат не успя да насочи към опразнената врата.

Соли неуспешно опита странична ножица, а Маркиньо не бе точен от дистанция.

Черноморец можеше да поведе малко случайно, но напречната греда помогна на гостите. Яни Пехливанов засече с глава балонно центриране, топката описа парабола и капна върху напречната греда, а после защитата се справи.

Ваюши остана на чиста позиция малко по-късно, но не се престраши да стреля и бургазлии избиха прострелното му ниско подаване.

Вратарят Евгени Александров не позволи на Симеон Славчев да го заобиколи с топка в крака и му изби в корнер, а до почивката Черноморец изпусна най-чистото си положение.

Соли овладя вдясно, финтира с малко късмет прекия си пазач след рикошет и пусна около дузпата, но там две „акули” си попречиха и Фонсека с левия крак прати покрай лявата греда.

В началото на втората част Берберович получи заучено от пряк свободен удар, но шутът бе блокиран от бранител.

Миро Манолов се контузи тежко след въздушен сблъсък в наказателното поле на домакините. Нападателят бе изнесен на носилка от терена и бе откаран с линейка, а Златомир Загорчич пусна Момчил Цветанов на негово място.

В 66-ата минута Евгени Александров изби в корнер хубав удар на Маркиньо под гредата.

В следващата атака Венелин Филипов спаси домакините и изчисти малко пред голлинията след пробив на Момчил Цветанов и пас успоредно на вратата.

Най-дискусионният момент дойде 13 минути преди края. Влади Златинов центрира от корнер, топката бе свалена с глава, а Бодуров вкара в мрежата. Гостите бурно се зарадваха, но реферът Георги Кабаков отмени гола заради нарушение на Бодуров в атака срещу Мартин Кавдански. Дори телевизионните повторения не убедиха дали наистина капитанът на Литекс свали на земята бранителя или той сам изгуби равновесие.

Черноморец отговори с втора греда. Маркиньо овладя технично пред пеналта и с кинжално воле от въздуха нацели напречната греда на безпомощния Александров.

Фонсека проби от фланга и стреля по диагонала, но топката излезе в корнер след рикошет.

До края и двата отбора доиграха предпазливо и не рискуваха с мисъл повече за защитата.

В следващия кръг на 14 септември Литекс посреща Славия, а Черноморец гостува на новака Любимец.