3. Две от две за Септември! Столичани изненадаха Локо Пловдив насред "Лаута"! (ВИДЕО)

Асен Чандъров и Борис Галчев точни при успеха с 2:0

Септември постигна втора поредна победа от подновяването на борбата в Първа лига, след като столичани се наложиха с 2:0 като гост над Локомотив (Пловдив), който преди дни си тръгна с точка от "Герена" след 1:1 с Левски.

Днес обаче футболистите на Бруно Акрапович нямаха и шанс пред гола, макар че създадоха достатъчно на брой положения, при които да реализират попадение.

От своя страна Септември показа добро лице, а отборът на Христо Арангелов противно на очакванията, заложи на отворен футбол, който в крайна сметка доведе до желания резултат.

Първият шанс в мача дойде в 18-ата минута. Бирсент Карагерен центрира от корнер към непокрития Вилим Посинкович, който от добра позиция, при удар с глава, прати топката над вратата.

Минути по-късно Локомотив пропусна чиста ситуация! Димитър Илиев стреля фронтално с глава пред вратарското поле, но Янко Георгиев показа страхотен рефлекс и буквално от голлинията изби, съхранявайки суха мрежа!

Малко след това Септември откри резултата!

Добър пробив на Глишик отляво завърши с удар към вратата на Галчев от близка дистанция, при който Стивън Езе игра с ръка! Никола Попов не се поколеба и отсъди дузпа, хладнокръвно реализирана от Асен Чандъров за 1:0!

Попадението донесе допълнително самочувствие на столичани, които бяха много близо до второ попадение, но удар на Фабиано от дистанция срещна страничната греда след рикошет в Езе в 39-ата минута.

Септември започна по-добре и второто полувреме! Пробив на Здравко Димитров отляво в наказателното поле намери Мандианго на чудесна позиция, но ударът на последния попадна в тялото на Мартин Луков!

Малко след това Димитър Илиев направи всичко по силите си, пращайки топката под гредата при центриране от фаул, но отново Георгиев спаси! В 65-ата минута и Езе пропусна много добра възможност, след като негов удар с глава премина на сантиметри до гредата!

Момчил Цветанов пък на два пъти поиска дузпа за домакините, но и в двата случая Никола Попов правилно не отсъда такава. Вместо това крилото получи жълт картон за симулация.

Точката на спора бе сложена след гол на опитния Борис Галчев с диагонален удар отдясно в наказателното поле за 2:0!

-----------------------------------------------------------------

Локомотив: 71. Луков, 6. Езе, 91. Буна, 50. Томашевич, 34. Банович, 29. Ангелов, 9. Карагерен, 14. Илиев, 77. Аралица, 5. Георгиев, 44. Посинкович

Септември: 21. Георгиев, 8. Галчев, 23. Дюлгеров, 24. Башлиев, 10. Чандъров, 7. Русев, 19. Глишик, 13. Димитров, 20. Мандианго, 16. Николов, 26. Фабиано

-------------------------------------------------------------------
93' - Край на мача!

85' - ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Борис Галчев матира "смърфовете" след диагонален удар отдясно в наказателното поле - 2:0 за столичани!

65' - Нов шанс за Локомотив! Езе бе изпусна пред вратарското поле при центриране от фаул, но ударът с глава на нигериеца мина до гредата!

59' - Локомотив беше близо до изравняване! При центриране от статично положение Димитър Илиев засече от въздуха топката, която отиваше под гредата, но Янко Георгиев спаси!

53' - Септември пропуска невероятна възможност! Здравко Димитров проби чудесно отляво в наказателното поле, подаде към Мандианго, който на метри от вратата намери тялото на Луков!

47' - Началото на второто полувреме е белязано с картон за симулация на резервата Момчил Цветанов, който опита да си изпроси дузпа, но няма кой да му я даде.

45' - Край на първото полувреме!

38' - Септември можеше да удвои преднината си! Фабиано Алвеш стреля силно от дистанция, последва рикошет в Езе, след което топката се отклони в страничната греда!

29' - Дузпа за Септември за игра с ръка на Езе пред голлинията! Чандъров бележи от бялата точка - 1:0!

23' - Страхотно спасяване на Янко Георгиев! Вратарят на Септември се разтегна максимално при силен удар с глава на Димитър Илиев на метри от вратата!

18' - Карагерен сложи топката на главата на Посинкович при центриране от корнер, но последният с диагонален удар не намери очертанията на вратата.

7' - По-добро начало за гостите, които влязоха по-концентрирано в мача.

1' - Начало на срещата на "Лаута".

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза