3. Две от две за Славия в контролите на родна земя (снимки+видео)

Две от две за Славия в контролите на родна земя (снимки+видео)

„Белите” се наложиха над Сливнишки георой с 3:1

Отборът на Славия победи втородивизионния Сливнишки герой с 3:1 в контролна среща, играна на изкуственото игрище до стадиона в столичния квартал „Овча Купел”.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута чрез Радослав Василев, преди тимът от западната „Б” група да изравни с попадение на Огнян Стефанов в 30-ата. Цветан Тодоров отново изведе тима на Мартин Кушев напред в 65-ата минута, а в 70-ата Спас Георгиев оформи крайното 3:1.

Победата е втора за Славия в спарингите, след като миналата неделя „белите” разгромиха Малеш Микрево с 6:1. Проверката започна отлично за домакините, които ликуваха още в 6-ата минута след гол на Радослав Василев, засякъл с глава центриране на Романов от пряк свободен удар.

Отборът от Сливница не се стъписа и организира няколко много опасни контраатаки в следващите минути, завършили без успех. В 30-ата минута обаче гостите не сбъркаха след като Ангел Тошев изведе Огнян Стефанов в наказателното поле на Славия и последният с удар по земя вкара в долния десен ъгъл за 1:1.

Малко след почивката Николай Миланов от тима на Сливнишки герой получи втори жълт картон, но поради приятелския характер на срещата, провинилият се футболист бе заменен от Юлиан Йорданов и по този начин численото равенство на терена се запази.

През втората част Мартин Кушев подмени изцяло стартовата си единайсеторка. Гостите имаха отлична възможност за гол в началото на полувремето, когато Огнян Стефанов излезе сам срещу резервния страж на Славия Емил Петров, но стреля над вратата. След това обаче „белите” поеха изцяло инициативата и създадоха куп положения пред противниковата врата.

В 65-ата минута Цветан Тодоров се възползва от грешка в защитата на гостите, след което се озова очи в очи с Янко Димитров и не сбърка за 2:1.

Само пет минути по-късно след отлична триходова комбинация между Жуниор, Петър Димитров и Спас Георгиев, последният получи топката на чиста позиция и от непосредствена близост вкара трето попадение в мрежата на Сливнишки герой.

Докрая на срещата резултатът можеше да набъбне още повече в полза на домакините, но пропуски направиха авторът на третото попадение Георгиев, Даниел Златков и Жуниор.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Славия: 1. Кунчев, 19. Желев, 22. И. Тодоров, 16. Пашов, 15. Станчев, 18. Филипов, 25. Васев, 10. Попара, 7. Романов, 35. Ставрич, 11. Василев

Резерви: 12. Петров, 6. Златков, 27. Милчев, 8. П. Димитров, 33. Предев, 14. Сандански, 20. Р. Димитров, 24. Цв. Тодоров ,  4. Бишевич, 5. Георгиев , 44. Жуниор

Сливнишки герой: 86. Я. Димитров, 2. Величков, 20. Миланов, 7. Хаджиниколов, 4. Д. Димитров, 14. Пенев, 16. И. Павлов, 5. Генов, 24. Тошев, 13. О. Стефанов , 3. Б. Павлов

Резерви: 11. Миленков, 10. Колев, 9. Куртелов, 15. Хаджиев, 22. Йорданов, 8. Стефанов, 6. Младенович, 18. Пламенов

Главен съдия: Богомил Маринов

МАЧЪТ ПО МИНУТИ

90' Край на срещата. Славия победи Сливнишки герой с 3:1

81' Петър Димитров намери отлично Жуниор, който стреля опасно от чиста позиция, но Янко Димитров се разтегна добре и парира удара.

76'
Златков овладя на гърди в наказателното поле на гостите, напредна и стреля, но ударът му бе спасен.

73'
Нова смяна в тима на Сливнишки герой. Николай Хаджиниколов отстъпва мястото си на терена на Неманя Младенович.

72'
Удар на Спас Георгиев по диагонала е спасен от стража на гостите.

70' 3:1 за Славия! След бърза контраатака Жуниор намери Петър Димитров, който комбинира със Спас Георгиев и последният, излязъл сам срещу вратаря на Сливнишки герой вкарва нов гол за "белите"!

68'
Смяна в състава на гостите. Ивайло Стефанов се появява на мястото на Иван Павлов

67'
Белите вече изцяло владеят инициативата

67'
 Добра комбинация между Петър Димитров и Жуниор, но в решителния момент бразилецът бе изпреварен от бранител на гостите.

65' 2:1 за Славия! Цветан Тодоров получи топката малко пред наказателно поле след грешка в отбраната на гостите, след което се озова очи в очи с Димитров и нямаше проблеми да отбележи.

57'
Атака на Сливнишки герой е спряна със засада. Куртелов се откъсваше сам срещу Емил Петров

55'
Равностойни начални минути на втората част. Игровите действия се развиват главно в централната част на терена

48'
Втори жълт картон за Николай Миланов от тима на Сливнишки герой, който фаулира Бишевич и напуска преждевременно към съблекалните. По договорка между двата тима, гостите няма да останат с човек по-малко, а на мястото на провинилия се футболист влиза Юлиан Йорданов.

46' Огнян Стефанов бе изведен сам срещу резервния страж на Славия Емил Петров, но стреля над вратата.

46' Отборът на Славия излиза с изцяло подменен състав за втората част

46'
Започва второто полувреме

45'
Край на първата част

44'
 Напрежение между двата треньорски щаба. От двете скамейски си размениха по няколко реплики на висок тон след като първоначално бе извършен груб фаул на Миланов срещу Попара от състава на Славия, а след това имаше опасна игра и на Желев срещу Пенев от тима на гостите. Двамата извършители на нарушенията бяха санкционирани със жълти картони.

42' Нов пропуск на Василев, който стреля по земя от границата на наказателното поле, но топката премина на метър-два встрани от дясната греда.

38' Васев засича с глава центриране на Филипов, но топката попада право в ръцете на Димитров.

36'
 Радослав Василев бе изведен сам срещу вратаря на Сливнишки герой, но Димитров успя да скъси добре ъгъла и да отрази удара.

34' Два последователни корнера предизвикаха смут в наказателното поле на Сливнишки герой, но бранителите на гостите се справиха с опасността.

30’ Гостите изравняват резултата! А
нгел Тошев пое топката на центъра не терена след грешка на футболист на славия, след което намери откъсналия се Огнян Стефанов в наказателното поле и той с удар по земя вкара в долния десен ъгъл за 1:1.

26'
Удар на Радослав Василев от 18 метра преминава над вратата

25'
В минутите след попадението играта е равностойна. Няколко контраатаки на Сливнишки герой завършиха без успех.

22' Жълт картон за Иван Павлов от тима на Сливнишки герой за извършено нарушение срещу Васев

18' Отменен гол на Славия. Романов вкарва топката в мрежата на Сливнишки герой, но преди това Владислав Романов е играл с ръка.

12'
Опасен удар на Хаджиниколов преминава встрани от вратата на Славия

11'
Милан Ставрич стреля по земя от 20-ина метра, но Димитров показа добър рефлекс и изчисти в корнер. Нищо интересно след ъгловия удар.

9'
Удар на Цветан Генов от границата на наказателното поле на Славия попада право в ръцете на Кунчев

6'  ГОЛ за Славия! Радослав Василев засича с глава центиране на Романов от пряк свободен удар и открива резултата!

1' Начало на мача

11:45 Домакините са се постарали да почистят добре изкуствения терен до стадион "Славия". Двата отбора вече загряват