3. Ефективен Ботев (Пд) нокаутира беззъбите "акули" с 2:0

Ефективен Ботев (Пд) нокаутира беззъбите "акули" с 2:0

"Канарите" записаха втора чиста победа у дома, Виера и Цветков вкараха, Черноморец блести с пропуски и греда

Ботев (Пловдив) победи Черноморец с 2:0 в третия кръг на А група и записа втори домакински успех през новия сезон в елита. Иван Цветков вкара четвъртия си гол за сезона в началото на втората част, а преди него в края на първата най-добрият в мача – Вандел Виера откри резултата.

Победата бе втора поредна за „жълто-черните” у дома, като те нямат и допуснат гол в Пловдив.

„Акулите” на Херо не губиха време и веднага след центъра натиснаха своя домакин, който бе подкрепян от над 9 000 бултраси по трибуните на стадион „Христо Ботев”.

Венцислав Христов беше много активен в началото и стреля опасно към Шеткус след едва 48 секунди, но стражът спаси. В 4-ата минута Христов изпълни чудесно пряк свободен удар от удобна позиция и Шеткус отново се намеси авторитетно.

Около 10 минути бяха необходими на Ботев да изравни играта и да напипа своя ритъм. Паласуеслос първи стреля към Стоян Колев, но много неточно.

След само 12 минути игра Ферарио Спасов замени Стефан Станчев и пусна вместо него Йордан Христов, който обикновено играе по-атакуваща роля, но днес зае място в защитния вал.

Венци Христов не спря да опитва, но поредният му изстрел профуча покрай вратата.

Иван Цветков овладя един дълъг пас, който бе отклонен от централния бранител Грънчаров, завъртя се и стреля, но защитник успя да го блокира.

Ботев трябваше да поведе в 28-ата минута, когато Виера финтира и намери Иван Цветков, който след рикошет в Траян Дянков щеше да отбележи, но пред голлинията капитанът Асен Караславов довкара и голът бе отменен за засада.

След тази инфарктна ситуация последваха много прекъсвания на играта за нарушения и влизания на лекарския екип, което накъса двубоя.
Ботев обаче използва приспивното темпо и поведе в края на първата част.

Тодор Неделев изведе Вандер Виера с пас над защитата, бразилецът се нагласи и с бомбен шут прониза мрежата на Стоян Колев за 1:0 в 43-ата минута.

След попадението „канарите” спокойно разиграваха до почивката и се оттеглиха с гол аванс.

Втората част почна перфектно за домакините. Черноморец натисна, но Енрике подхвана контра като намери Тодор Неделев, той се завъртя около оста си и намери Иван Цветков на задната греда, а бившият играч на Пирин и Левски засече в мрежата за 2:0 в 54-ата минута.
Попадението бе четвърто за Иван Цветков за 3 мача в А група този сезон след хеттрика срещу Славия на старта.

Черноморец не загуби надежда, но нямаше късмет да намали. Яник Боли цял мач тормозеше пловдивчани, ала в 73-ата минута имаше малшанс да нацели гредата след центриране на резервата Лъчезар Балтанов.

Преди това в 67-ата пак Боли не можа да вкара, като получи пас от Уатара на 8 метра от вратата, ала би покрай целта.

Ботев от своя страна можеше да запише класическа победа, но Виера изигра несериозно чиста ситуация в 79-ата минута след пас на Иван Цветков, стреляйки слабо в ръцете на Стоян Колев.

До края Ботев добре затвори играта и запази чиста мрежа. По този начин „жълто-черните” остават безпогрешни у дома и нямат допуснат гол на стадион „Христо Ботев”.

Ботев има 6 точки след две победи у дома и загуба от Левски навън. Черноморец остава само с една точка, като записа загуби от Ботев и Левски, и направи реми с ЦСКА.
12 ЦСКА София 3 0 2 1 1 : 2 -1 2
12 Миньор Перник 3 0 2 1 1 : 2 -1 2 Изпадане

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо