3. Ефективен Левски излъга Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ефективен Левски излъга Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нова спорна ситуация очерни пореден мач на "сините"

Левски спечели със завидна ефективност визитата си на Литекс с 2:1. От четири положения „сините” вкараха два гола чрез Родригес и Йовов във всяко едно от полувремената, като с основен принос за попаденията беше холандецът. Отборът, воден от Христо Стоичков, имаше повече ситуации пред Пламен Илиев, но материализира само едно чрез Илия Миланов при 0:2 в 80-ата минута. Всички останали удари бяха все в ръцете на стража. През първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа за съприкосновение между Ели и Георги Миланов в наказателното поле. В добавеното 6-минутно продължение Левски можеше да постигне още по-убедителен успех, но Жоао Силва пропусна дузпа.

С трите точки "сините" временно се изкачиха на първото място в класирането с 1 повече от Лудогорец, който гостува на Миньор в неделя. Литекс остана 5-ти, на 2 точки от третия ЦСКА, който приема Славия също в неделния ден.

От групата на Левски в последния момент отпадна юношата Пламен Тонев Илиев. Наставникът на Литекс Христо Стоичков пък използва същия състав, който победи „сините” преди 17 дни за купата.

Литекс осъществи три голови атаки в първите 10 минути. Първо в 6-ата Пламен Илиев боксира мощен шут на Георги Миланов от границата на наказателното поле. При последвалия ъглов удар отново стражът спаси вратата си, като изби удар с глава на Иса, а при добавката нападателят стреля в ръцете му. В 9-ата минута Ванжер беше изведен отдясно в наказателното поле и стреля по диагонала на половин метър от страничния стълб в аут.

Литекс продължи да контролира играта. Левски много трудно изнасяше топката. В 26-ата минута Георги Миланов падна в наказателното поле на гостите след съпрокосновение с Ромен Ели. Защитникът изостана и пусна ръката си в действие, оставяйки впечатления, че е задържал национала, а освен това сякаш го закачи и с десния крак. Звездата на оранжевите се строполи, но главният рефер Николай Йорданов прецени, че няма основания да посочи бялата точка. Наставникът на ловчанлии Христо Стоичков бурно изрази недоволството си от решението на арбитъра да продължи играта.

Само четири минути по-късно с първата си голова възможност Левски откри резултата. Рамос гърдира топка в наказателното поле и пусна за свободния Родригес, който с нисък удар по диагонала в долния ляв ъгъл направи 1:0.

Голът сякаш успокои гостите, които изнесоха играта в предни позиции и до почивката пропуснаха едно положение. Силва засече с глава центриране от свободен удар под гредата, но Пиргов с майсторски рефлекс извади топката с една ръка.

Литекс пробва да възстанови равенството. Георги Миланов и Славчев обаче стреляха право в ръцете на Пламен Илиев.

Второто полувреме започна с натиск на Литекс. Ваюши получи топката в пеналтерията и финтира Мулдер. Последвалият силен удар на албанеца обаче отново беше в обсега на вратаря Илиев, който боскира, а при добавката Димов блокира.

Четири минути по-късно Левски покачи аванса си със светкавична контраатака. Гари Родригес спринтира мощно от центъра след подаване на Рамос, стигна наказателното поле, като не се полакоми, подавайки вдясно към нахлулия от втора позиция Йовов. Ветеранът с едно докосване под плонжа на вратаря направи 2:0.

Защитниците на Левски Мулдер и Ели се справиха с последвалите опити на домакините да стигнат до попадение. В 80-ата минута обаче Литекс успя да върне един гол. Илия Миланов беше оставен непокрит при изпълнение на свободен удар и с глава отблизо прати топката в десния ъгъл на Пл. Илиев.

Междувременно резервата на Литекс Никола Колев, който току се бе появил в игра, изглежда счупи ръката си след лошо падане и бе заменен. Треньорът на Левски Николай Митов пък засили отбраната с включването на трети централен защитник в лицето на Йордан Милиев.

В 85-ата минута Родригес отправи страховит удар, преминал високо и встрани от вратата на Литекс.

Реферът назначи 6-минутно продължение заради димната завеса, дошла от гостуващата агитка в началото на втората част и спряла временно играта. В него Левски получи право на дузпа за явно нарушение на Десподов, който сбърка при изнасянето, срещу открадналия топката Родригес. Жоао Силва стреля силно в левия ъгъл, но Пиргов успя да избие.

Така двубоят приключи с успех за Левски с 2:1.

16 Ключови думи: Левски
Започна изграждането на най-модерния стадион в България (ВИДЕО)

Първите дейности около строежа на „Армията“ вече са факт

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна

„Трябва да изплуваме от тинята“

Караманджуков: Здравето на децата е на първо място

"Спортът е изключително важно нещо"

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври