3. Ефективен Монтана взе равенство от Левски в Правец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ефективен Монтана взе равенство от Левски в Правец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ради Димитров с неофициален дебют за "сините", Божинов с капитанската лента

Отборите на Левски и Монтана завършиха наравно 1:1 в контрола, играна на стадиона в Правец. Петър Лазаров изведе втородивизионния отбор напред в резултата през първото полувреме след груба грешка на "синята" отбрана. Стефан Велев с красиво воле изравни малко след почивката.

Дошлият от Славия Радослав Димитров направи неофициален дебют с екипа на Левски. Бранителят, който подписа договор за две години, не показа нещо особено, като получи и жълт картон.

Това бе втора и последна контрола за Левски от първия им лагер в Правец. Днес "сините" се прибират в София, като в неделя отново ще заминат за Правец за втората част от лятната си подготовка.

Старши треньорът на тима Пепе Мурсия не водеше тима срещу Монтана, тъй като испанецът се е прибрал до родината си заради лични дела. Мурсия ще пристигне у нас в неделя, когато заедно с Левски ще замине за Правец.

Левски се опита да наложи натиск в първите минути на двубоя, но така и не стигаше до сериозни положения. "Сините" разчитаха на удари отдалече, които по никакъв начин не застрашаваха вратата на Иванов.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Монтана поведе при първото си положение пред вратата на "сините". След груба грешка при изнасянето на топката, Петър Лазаров открадна топката. Играчът на Монтана се освободи от опеката на бранителите в синьо, излезе сам срещу Пламен Илиев и с премерен удар откри резултата.

През втората част "сините" излязоха по-мотивирани и държаха инициативата в първите минути. След няколко пропуска Стефан Велев успя да изравни. След центриране на Радослав Димитров, Велев намери топката от воле и с красиво попадение направи 1:1.

В рамките на две минути двата отбора пропуснаха да спечелят мача. Първо - Ангелов можеше да донесе успеха за тима на Ферарио Спасов, но негов удар бе спасен с крак от Пламен Илиев. "Сините" отговориха с удар на Валери Домовчийски, който пък бе изчистен от голлинията.

Най-интересното по минути:

90+2' Край на мача. Левски и Монтана завършиха наравно 1:1 в контрола, играна на стадиона в Правец.

90' Хубав удар на Валери Домовчийски с глава, но много лек и не успя да затрудни Ивайло Василев.

86' Александър Лююбенов влиза на мястото на Пламен Илиев.

77' Удар на Божинов от границата на наказателното поле, но вратарят на Монтана отново отрази удара му.

76' Дълго подаване на Ненов, Пламен Илиев обаче съобразително излезе и лови.

74' Удар на Сергей Георгиев от дистанция, покрай вратата на Пламен Илиев.

73' В ответната атака Домовчийски бе близо до това да изведе Левски напред в резултата, но негов удар бе изчистен от голлинията от брантиел на "белите".

72' Пламен Илиев спаси Левски от втори гол. Отново Ангелов можеше да се разпише за Монтана, но стражът на Левски се намеси и с крак спаси.

Божидар Краев заменя Ради Цонев. Галин Ташев се появява на мястото на Мики Орачев.

65' Страхотен удар на Ради Цонев, но топката преминава покрай гредата.

62' ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ 1:1! Радослав Димитров центрира отдясно, Стефан Велев намери топката по прекрасен начин и от воле изравни резултата.

60' Удар на Домовчийски от дъгата пред наказателното поле, отново топката е насочена право в ръцете на стража на Монтана.

54' Удар на Валери Домовчийски от пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Нападателят на Левски прати топката право в стената.

49' Нова възможност за Монтана. След центриране отдясно, Ангелов игра стреля с глава от малък ъгъл, но топката мина покрай дясната греда на Пламен Илиев.

48' Жълт картон за Божинов за невъздържано нарушение срещу бранител на Монтана.

46' Лъчезар Балтанов се появява на почивката на мястото на Роман Прохазка.

11:04 Начало на второто полувреме.

45' Край на първата част.

40' Жълт картон за Ради Димитров за задържане за фланелката срещу откъсващ по лявото крило се играч на Монтана.

35' ГООООЛ ЗА МОНТАНА 1:0! Бърза контраатака на играчите в бяло. Петър Лазаров открадна топката в средата на терена, излезе сам срещу Пламен Илиев и с премерен удар даде аванс на Монтана.

32' Нов изстрел от дистанция. Този път Мисяк пробва късмета си, но прати топката високо над напречната греда.

29' Уникален пропуск на Домовчийски. От точката за изпълнение на дузпа, на празна врата, нападателят на "сините" изкара топката почти в тъч. Дори и да беше отбелязал обаче, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като Домовчийски се намираше в засада.

27' Далечен удар на Прохазка, право в ръцете на Ивнов.

25' След центриране от корнер, Пламен Димов се опита технично да преодолее Иванов, но от няколко метра изпрати топката в аут.

18' Първи опит за атака на Монтана. Янко Ангелов получи топката по лявото крило и центрира, но право на главата на Стойчев, който спокойно изчисти с глава.

16' Пробив на Божинов отдясно. Нападателят центрира опасно успоредно на голлинията, но малко не достигна на Домовчийски да засече топката.

13' Удар на Божинов от малък ъгъл, право в ръцете на Иванов.

12' Пас в предни позиции за Цонев, но младокът не успя да овладее топката и Иванов улови.

7' Далечен удар на Ради Цонев, без никакви проблеми за Иванов.

5' Лек натиск на "сините" в първите минути, без опасни ситуации пред двете врати.

1' Валери Божинов излиза с капитанската лента за Левски.

10:07  Начало на срещата.

10:05  Около 200 зрители наблюдават контролата от трибуните на стаиона в Правец.

10:00  Футболистите все още обличат екипите си. Началото на двубоя ще се забави с няколко минути.

09:58
  Левски ще излезе срещу Монтана без Пепе Мурсия, който се е прибрал в Испания заради лични дела. "Сините" ще бъдат водени от Елин Топузаков в контролата. След проверката днес Левски ще се прибере в София, а в неделя отново ще замине за Правец за втората част от подготовката си. Тогава се очаква и Пепе Мурсия да се върне у нас.

Състави:

Левски: Пламен Илиев, Радослав Димитров, Борислав Стойчев, Пламен  Димов, Мики Орачев (Галин Ташев 68'), Роман Прохазка (Лъчезар Балтанов 46'), Стефан Велев (Прохазка 70'), Р. Цонев (Божидар Краев 66'), Владислав Мисяк, Валери Божинов, Валери Домовчийски

Монтана: Христо Иванов, Раиф Мурадов, Асен Георгиев, Ангел Рахов, Георги Пейчев, Янко Ангелов, Християн Попов, Юлиан Ненов, Владимир Мичев, Петър Лазаров, Александър Киров

Резерви: 25. Ивайло Василев, 20. Кристин Митов, 2. Кристиян Здравков, 7. Й. Тодоров, 10. Красимир Илиев, 17. Даниел Пехливанов, 22. Сергай Георгиев, 19. Йордан Димитров, 25. Христофор Хубчев, 15. Николай Николов, 6. Денис Николаев

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби