3. ЕКШЪН ДЕРБИ: Нерви, VAR, картони, битка и победа за Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЕКШЪН ДЕРБИ: Нерви, VAR, картони, битка и победа за Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Билал Бали донесе трите точки в 81-та минута, отмениха дузпа за "сините"

Левски спечели с 1:0 дербито срещу Славия от 14-ия кръг на еfbet Лига. Двата отбора превърнаха мача на Овча купел в зрелищен екшън, в който имаше от всичко - здрава битка, много нерви, осем жълти и един червен картон. В началото на второто полувреме пък съдията откъси дузпа за "сините", но VAR я отмени. Успехът на "сините" донесе Билал Бари, а със спечелените три точки Левски вече има 17 точки и се изкачи до 8-о място, докато Славия остава с 23 и заема 4-а позиция.

Левски можеше да поведе само 30 секунди след началото на двубоя. Центриране на Драган Михайлович в наказателното поле стигна до непокрития Здравко Димитров, който посрещна топката от въздуха, но я прати встрани от вратата.

Натискът на „сините“ продължи и в 12-ата минута след центриране от ъглов удар Георги Вълчев не се намеси по най-убедителния начин, а Билал Бари не успя да се ориентира в ситуацията и топката се озова в ръцете на Светослав Вуцов.

В 30-ата Андиан Краев стреля силно от движение, но Вуцов не позволи да бъде изненада и спаси. Славия отговори мигновено.  Самостоятелен пробив на Ерол Дост завърши с опасен, който обаче мина покрай дясната греда на Николай Михайлов. Малко след това и Емил Стоев опита диагонален удар, но и неговият опит не намери очертанията на вратата.

Пет минути пред края на първата част Здравко Димитров влезе в наказателното поле и след серия от финтове опита удар, който обаче беше блокиран и топката излезе в корнер. След изпълнението му не се стигна до опасност пред Вуцов.

В 50-ата минута Билал Бари демонстрира страхотна скорост. Нападателят беше изведен зад защитата на Славия от Гьоко Зайков и достигна пръв до топката, но бе фаулиран от Венцислав Керчев. Първоначално реферът отсъди дузпа, но след продължително гледане на ситуацията от VAR беше преценено, че нарушението е извън наказателното поле. Стоянов показа жълт картон на Керчев, а от Левски поискаха червен, защото бранителят беше последен в защита.

Георги Миланов изпълни прекия свободен удар, Светослав Вуцов да отклони топката в напречната греда. Последва добавка на Радослав Цонев, но отново вратарят на Славия се намеси решаващо и в крайна сметка домакините оцеляха.

Славия все пак остана с човек по-малко в 62-ата минута. Ерол Дост получи втори жълт за грубо нарушение срещу Андриан Краев в центъра на терена. Секунди по-късно Левски Билал Бари не успя да засече центриране отдясно, топката попадна в Андриан Краев, който моментално стреля, но право в ръцете на стража на Славия.

В 66-ата Здравко Димитров центрира към Билал Бари. Нападателят засече топката, Вуцов обаче отново спаси "белите". В 71-ата Здравко Димитров излъга двама противници и стреля от далечно разстояние, но право в ръцете на Вуцов.

Десет по-късно Левски успя да реализира. Борислав Цонев комбинира с брат си Радослав, който центрира на далечната греда, където Билал Бари с глава вкара победния гол. В добавеното време Вуцов изби нов удар на Миланов в гредата.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Билал Бари (81)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 7. Петер Макрилос, 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко  Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 33. Хосе Кордоба Чембърс, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо