3. Етър без допуснат гол вече 714 минути!

Етър без допуснат гол вече 714 минути!

"Болярите" са със седем поредни сухи мрежи

Уникална серия от вече 714 минути без допуснат гол в първенството и за купата – с това си постижение „Етър” постави абсолютен рекорд в историята си. Последният футболист, който е вкарвал попадение във „виолетовата” врата, е Методи Костов от „Миньор” от дузпа в 66-ата минута на мача от четвъртия кръг, завършил 2:2 в Перник.

Оттогава досега „Етър” изигра 7 мача срещу отбори от трите дивизии и никой не е разпечатвал вратата му. Към двубоите от първенството на Втора лига се добавят и двата мача за Купата на България срещу “Балкан” (Ботевград) и “Ботев” (Пловдив), в които “Етър” игра по 120 минути и спечели в първия след дузпи, а във втория – с гол в продълженията.

26 септември Монтана – Етър 0:2

Принос за тази серия имат както вратарите Анатоли Господинов и Христо Иванов, така и всичките им съотборници пред тях! Мачовете без загуба пък станаха общо десет поредни, като в първенството етърци имат 5 поредни победи.

Любопитното е, че миналия сезон „Етър” направи и най-дългата си серия и в елита, като записа в края на есенния полусезон 483 минути без допуснат гол.

Nazilli Escort

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо