3. Етър надви Янтра в Габрово в контролна среща

Етър надви Янтра в Габрово в контролна среща

"Болярите" победиха с 2:1

Етър спечели последния си мач за годината, като би с 2:1 Янтра (Габрово) в контрола. "Виолетовите" стигнаха до победата с голове на Хавиер Бетегон и Живко Петков в последните десет минути. Домакините започнаха по-офанзивно и в 7-ата минута Красимир Панчев отляво опита удар, но Ангел Мартинов изби. Емил Колев малко след това стреля над рамката, а в 23-ата минута пак той нацели и греда. След центриране отдясно от фаул Колев с глава насочи топката и тя срещна левия стълб.

За етърци Алехандро в 25-ата минута изведе Дани Младенов сам, но бе маркирана засада, а пет минути по-късно удар на Бетегон мина високо над вратата. В 38-ата минута реферът отсъди нарушение на игралия в центъра на защитата Яни Пехливанов на границата на пеналта, който Пехливанов оспорва и получи жълт картон. Емил Колев обаче стреля над вратата. Втората част започна с пропуск на Янтра - Тони Иванов изведе Емил Колев сам срещу вратаря, но ударът му от два метра отиде в аут.

В ответната атака диагонален изстрел на Живко Петков мина встрани от вратата. Ангел Мартинов направи блестящо спасяване в 64-ата минута, като извади прехвърлящ удар на Иван Петков. Етърци натиснаха чак в последните десет минути. В 80-ата минута Боби Трендафилов напредна отляво и намери на другия фланг Кристиян Кънчев, който излъга двама защитници и центрира пред вратата към Бетегон за 0:1.

Малко след това Кънчев центрира от фаул и Бетегон за малко не успя да засече топката с глава в мрежата. Живко Петков в 87-ата минута направи двойно подаване с Бетегон и бе изведен сам срещу вратаря, като вкара за 0:2. В добавеното време Георги Недков от домакините получи пас отляво и оформи крайното 1:2.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо