3. Етър не остави шанс на Нафтата в Търново и е на осминафинал за Купата на България (видео)

"Виолетовите" се наложиха с 2:0 с голове на Сечков и Станкев

Отборът на Етър се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България, след като днес спечели второтодивизионното дерби с Нефтохимик с 2:0. Срещата се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново пред около 200 зрители.

Мартин Сечков откри резултата в 39-ата минута, а съименникът му Мартин Станкев оформи крайното 2:0 в 66-ата.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините и неточни удари на Младенов и Георгиев, а в 13-ата минута Младенов изведе прекрасно Анев зад гърба на отбраната на бургазлии, но ударът на последния прехвърли вратата на Нефтохимик.

В следващите десетина минути гостите успяха да изнесат играта в по-предни позиции, но след това "виолетовите" отново овладяха инициативата и натиснаха сериозно противника си.

В 23-ата минута Райнов засече отблизо с глава центриране отдясно, ала кълбото срещна тялото на бранител на бургазлии. Последва хубав изстрел с глава на Младенов, но стражът на гостите се намеси спокойно.

Така дойде 39-ата минута, когато Караиванов стреля силно от далечна дистанция, но Георги Христов отново показа класа и изби в корнер. След неговото изпълнение обаче, Сечков се извиси над всички и с глава изведе Етър напред в резултата.

В самия край на полувремето пък, Милен Христов бе изведен зад гърба на отбраната на Етър в пеналта, но ударът му с десния крак бе спасен от Рашков.

Нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "виолетовите".

Второто полувреме също стартира малко бавно, но постепенно Етър овладя средата на терена и отново започна да притеснява Георги Христов.

В 51-ата минута Райнов получи пред наказателното поле и стреля с левия крак, но над вратата на бургазлии. В следващата атака Караиванов овладя едно центриране в пеналта на Нефтохимик, ала ударът му с десния крак премина над вратата.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Райнов хвърли страхотен пас към Станкев от дълбочина, а последният намери топката добре от въздуха и удвои преднината на домакините.

След това попадение "виолетовите" успокоиха играта и се прибраха в половината си, чакайки възможности на контраатака. Гостите обаче така и не успяваха да създадат по-сериозна опасност пред вратаря Рашков.

В 74-ата минута резервата Велислав Илиев стреля опасно, но топката попадна право в ръцете на Георги Христов. В 87-ата минута пък,  стражът на Нефтохимик трябваше да се намесва отново, този път след шут от дистанция на Станкев. В края на мача Калоянов опита късмета си от фаул, ала кълбото попадна в обятията на Рашков.

Горе-долу с това се и изчерпаха по-интересните положения до края на двубоя и така Етър се наложи над Нефтохимик с 2:0 и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България.

Жребият за следващата фаза на надпреварата е в петък.