3. Етър няма спиране, изнесе урок на третия в Полша

Етър няма спиране, изнесе урок на третия в Полша

Виолетовите си върнаха на Лех за загубата преди година

Етър продължава с чудесните си изяви в последните месеци, като този път удари в контрола Лех (Познан). След престижното 1:1 с хърватския шампион Динамо (Загреб) играчите на Красимир Балъков биха в поредна контрола в Анталия с внушителното 3:1 третия в полското първенство. Попаденията вкараха Велко Батрович и новото попълнение Милчо Ангелов още преди почивката, а Дани Младенов добави уникален гол накрая. За поляците Марчвински върна едно попадение в последната минута.

„Виолетовите” поведоха още в 5-ата минута, когато Румен Руменов изведе Велко Батрович, който напредна и с чудесен удар с десния крак прати топката в ъгъла на вратата на Матуш Путноцки – 1:0.

Три минути по-късно Никола Колев изведе Жилсон Варела отдясно, но ударът на последния мина високо над вратата. Етърци имаха подчертан превес в играта в първия четвърт час. После Лех пренесе играта по-трайно в половината на Етър. В 21-ата минута руският рефер отсъди фаул и жълт картон на Колев, като етърци претендираха за симулация на съперника. От фаула Дарко Йевтич стреля над напречната греда.

В 30-ата минута отново Йевтич стреля, но Христо Иванов улови топката. Два поредни корнера изпълниха етърци в 33-ата минута, като защитници на съперника успяха да избият с глава. Още в следващата атака Румен Руменов открадна топката и напредна, но вместо да подаде на Милчо Ангелов, стреля силно над вратата.

Таранът Милчо Ангелов удвои резултата за Етър в 39-ата минута, след като бе изведен от Руменов, откъсна се и с перфектен удар вкара за 2:0.

В 61-ата минута великотърновци бяха близо до трети гол, но гредата спря техен изстрел с глава. До такъв обаче се стигна в 73-ата минута, когато Даниел Младенов отбеляза страхотен гол от далечно разстояние.

В 83-ата удар на Камински от границата на наказателното поле мина встрани от вратата на Анатоли Господинов. В последните секунди от двубоя Марчвински оформи крайното 3:1 след грешки на Пламен Гълъбов и Господинов.

Преди точно година двата отбора отново играха контрола помежду си, като тогава Лех победи с 4:3. Този път обаче крайният успех беше за родния тим, който заслужено си тръгна с победата.

ЕТЪР - ЛЕХ ПОЗНАН 3:1

1:0 Батрович (5)
2:0 Ангелов (39)
3:0 Младенов (73)
3:1 Марчвински (90)

Етър: Хр. Иванов, Василев, Здр. Илиев, Ал. Георгиев, Руменов, Н. Колев, Джамов, Батрович, Скерлев, М. Ангелов, Варела (второ полувреме - Господинов, Гълъбов, Артюнин, К. Стоянов, Станев, Сърмов, Мане, И. Стоянов, Младенов, Боджадж, Петков)

Лех Познан: Путночки, Де Марко, Тралка, Йевтич, Макушевски, Тиба, Яницки, Йозвиак, Гиткяер, Плесниерович, Василиевски

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение