3. Етър победи с 2:0 Беласица и е все по-близо до елита

Етър победи с 2:0 Беласица и е все по-близо до елита

"Болярите" са вече с 46 точки - четири зад лидера ЦСКА 1948 II

Етър показа хладнокръвие и успя да надиграе Беласица с 2:0 в един от най-интересните мачове от 24-ия кръг във Втора лига. Даниел Младенов изведе "болярите" напред в 35-а минута. Хавиер Бетегон реши всичко с гол в 87-а минута.

В първите минути на срещата домакините започнаха по-активно, но не успяха да създадат някакви по-сериозни положения пред вратата на Беласица.  В 19-а минута Мартин Тошев стреля от удобна позиция, принуждавайки Кирил Георгиев да спасява. В последствие беше вдигнат флаг за засада.

В 28-а минута Георги Ангелов успя да стигне до удар с глава след ъглов удар, но той мина над вратата на Георгиев.  Седем минути по-късно "виолетовите" успяха да материализират своето предимство. След изпуснато центриране от Георгиев, Дани Младенов се оказа на правилното място, за да вкара на опразнената врата за 1:0.

През второто полувреме домакините отново показваха по-нападателен футбол и търсеха втория гол, въпреки че в първите 15 минути отново нямаше кой знае какви положения. След 70-а минута Беласица се активизира и пренесе събитията в половината на Етър. Запро Динев опита удар в 79-а минута, който не представляваше проблем за Християн Славков.

Николай Янков стреля към вратата на домакините в 87-а минута, но много неточно. Само секунди по-късно Бетегон беше изведен зад защитата на Беласица и хладнокръвно завърши покрай Георгиев за 2:0.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо