3. Етър с първа победа на „Ивайло“

Етър с първа победа на „Ивайло“

След обрат до 2:1 срещу Ботев Вр

Етър постигна дебютна домакинска победа след завръщането си в българския футболен елит.

„Болярите“ спряха серията си от 4 поражения на „Ивайло“ след обрат и успех с 2:1 над Ботев (Враца) в мач от XV кръг на efbet Лига.

По ирония на съдбата последният им триумф в групата на майсторите във Велико Търново датираше от месец май на 2021 година и дойде срещу същия този съперник, но с 2:0.

Сега гостите откриха резултата чрез Бубакар Траоре още в 5-ата минута, след карамбол в пеналта, но само 6 по-късно вратарят им Красимир Костов си вкара злощастен автогол след далечен шут, рикошет в гредата и в неговата глава – 1:1. Малко след почивката пък Ивайло Димитров (48) от дузпа оформи крайния резултат.

Така Етър постигна едва втората си победа през сезона и остава на последното 16-о място, но вече има 8 точки, само с 2 по-малко от Ботев (Враца).

Гостите пък инкасираха 4-та последователна загуба и са 14-и във временното класиране.

Двубоят на стадион "Ивайло" започна с бърза размяна на голове.

В петата минута гостите от Враца успяха да поведат чрез Бубакар Траоре. Марко Мажуга достигна топката до аутлинията и отправи ниско центриране. Топката рикошира в крак на бранител на Етър и след кратко разбъркване пред вратата бе достигната от Траоре, който от голлинията я прати в мрежата за 0:1.

Отговорът на Етър обаче бе мигновен и в 11-ата минута резултатът стана 1:1. Мартин Моран бе непокрит в наказателното поле и стреля силно с десния крак. Топката намери страничната греда, но се удари в гърба на вратаря на Ботев Красимир Костов и влезе в мрежата му.

Бурният старт на мача бе последван от затишие и до края на полувремето головите възможности почти липсваха. Домакините можеха и да стигнат до второ попадение точно преди почивката, когато отново удариха страничната греда, но този път Костов и бранителите пред него бяха спасени от флага за засада на страничния съдия.

Гредата на вратата на Ботев се превърна в главно действащо лице и в 47-мата минута. Тогава тя бе уцелена от Димо Бакалов, който скочи най-високо при центиране от левия фланг. След удара в стълба в наказателното поле на врачани настъпи хаос, от който се възползва Бакалов. Халфът на "виолетовите" стигна до топката и бе препънат от вратаря Костов. Без колебание главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа, която Ивайло Димитров превърна в гол малко след това за 2:1.

С напредването на мача играта стана доста напрегната и нарушенията в двете посоки зачестиха. Това създаде доста работа на съдията Красен Георгиев, който показа пет жълти картона само след почивката.

В последните минути Ботев осъществи натиск в търсене на изравнителния гол, но той крайно хаотичен и това не доведе до желания от врачани резултат.

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
0:1 Бубакар Траоре (5)
1:1 Красимир Костов (11, автогол)
2:1 Ивайло Димитров (48, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 70. Димо Бакалов, 25. Крум Стоянов, 24. Шахредин Букхолда, 14. Ивайло Димитров;

Резерви: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 2. Валери Христов, 11. Илкер Будинов, 9. Мартин Тошев, 10. Ловре Кнежевич, 32. Осама Алу, 33. Луис Кордова;

Треньор: Светослав Петров;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 10. Спас Георгиев, 9. Даниел Генов, 14. Марко Мажуга, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа;

Резерви: 34. Федерико Бариос, 8. Митко Панов, 11. Жан-Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 4. Луис Фелипе, 26. Луга Джиле, 37. Марио Киконда, 24. Мартин Смоленски, 22. Петър Кепов;

Треньор: Христо Янев.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо