3. Етър взе първата си точка у дома, след 1:1 с Локомотив /Пловдив/

Етър взе първата си точка у дома, след 1:1 с Локомотив /Пловдив/

Две резерви се разписаха на стадион "Ивайло"

Съставът на Етър спря неприятната поредица от три загубени домакинства в „А” група, след като записа равенство 1:1 с Локомотив /Пловдив/ в мач от осмия кръг на българската „А” футболна група.

В първите си три опита на своя стадион „Ивайло” през сезона „болярите” не успяха да се разпишат, отстъпвайки последователно пред Черно море (0:1), Пирин /Гоце Делчев/ (0:1) и Литекс (0:4), но сега не позволиха на „смърфовете” да постигнат първия си успех далеч от дома през кампанията с попадение на дебютиралия миналия двубой нападател Дормушали Саидходжа.

Всъщност, и двете попадения във Велико Търново бяха дело на играчи, появили се като резерви в срещата.

Първото й полувреме не предложи особено качествен футбол, като трябва да отбележим принудителната смяна в редиците на гостите, понеже Кирил Котев получи травма и бе заменен от Мартин Кавдански в 38-ата минута, а секунди преди почивката шут на Фераресо срещна гредата.

Все пак обаче, малко след началото на втората част, Локомотив успя да открие резултата. Това стори именно Кавдански, който в 52-ата минута се разписа със страхотен фалцов удар и гостите поведоха с 1:0.

След попадението „смърфовете” се опитаха да понакъсат играта и успяха да задържат аванса си до 80-ата минута, в която Етър изравни.

Това стана след центриране отдясно и майсторски удар с обръщане на Дормушали Саидходжа, който възстанови статуквото и подели точките.

След ремито Етър събра общо 4 в своя актив, но остана в зоната на изпадащите, а гостите от Пловдив вече имат 8 пункта в своя и са точно над чертата.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза