3. Етър завърши с победа контролите в Турция

Етър завърши с победа контролите в Турция

„Виолетовите“ останаха без загуба в проверките след успех с 2:0

Етър завърши победно контролите си в Турция с успех 2:0 над германския „Кемницер”.

Съперникът, в чиито редове играе и българинът Костадин Велков, преди това бе направил 2:2 с „Грасхопърс”.

„Виолетовите” имаха териториален превес, докато немският тим залагаше на контри, но първата част не донесе много положения.

В 14-ата минута Аласана Мане отблизо стреля неточно встрани от вратата, а отново той центрира от фаул и избитата топка попадна у Сърмов, който със силен удар в левия крак стреля до рамката.

„Кемницер” удари греда в 20-ата минута, когато Рафаел Гарсия се откъсна и от малък ъгъл нацели левия стълб, отскочилата топка попадна у Мюлер, но ударът му срещна тялото на Крум Стоянов.

В 22-ата минута мощен удар на Дани Младенов мина на сантиметри от рамката. До почивката нямаше нови възможности, но през втората част по-класният тим на „Етър” взе своето.

Първо в 60-ата минута Крум Стоянов от фаул стреля над вратата. „Болярите” откриха резултата в 63-ата минута, когато Сърмов намери Здравко Илиев по десния фланг, той центрира пред вратата и Велко Батрович засече топката в мрежата.

Иван Петков удвои в 74-ата минута, когато получи топката в пеналта от Почански и с лекота с премерен удар я прати във вратата за 2:0.

Така „болярите” приключват лагера в Анталия с престижните две победи и две ремита, 7:3 голова разлика и без загуба, а преди това у дома записаха и 3:0 срещу „Спартак” (Пл). Последната им проверка е на 9 февруари срещу ЦСКА в София.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър“: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Гълъбов, Скерлев, Илиев, Сърмов, Мане, Колев, Батрович, Младенов, Ангелов (Господинов, Георгиев, Артюнин, Василев, Ив. Стоянов, Станев, Джамов, Руменов, Боджадж, Почански, Петков).

Кемницер“: Якубов, Хохендер, Велков, Гроте, Милде, Фран, Кампулка, Гарсия, Итер, Божич, Мюлер (Мрос, Блум, Шуберт, Хоппе, Талиг, Гезиен, Тааг, Мауер, Вочай).

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение