3. ЕВРОБОЕЦЪТ ПАК Е ТУК! Локо (Пд) е във втория кръг на Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЕВРОБОЕЦЪТ ПАК Е ТУК! Локо (Пд) е във втория кръг на Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Илиев от дузпа донесе скъпоценната победа над дърводелците от Искра Даниловград

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Искра при гостуването си в Черна гора от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Единственото попадение отбеляза капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев от дузпа четвърт час преди края на редовното време.

Родният тим започна активно мача, като в 4-ата минута Момчил Цветанов направи добър пробив по левия фланг, напредна в наказателното поле, но ударът му бе неточен и не застраши вратата на Кордич.

Минути по-късно последва ново бързо нападение на "смърфовете". Димитър Илиев подаде към Бирсент Карагарен в наказателното поле, крилото финтира съперник и центрира, но бранител на Искра изби. В 9-ата минута черногорците отговориха на натиска на българския тим с далечен удар на Вукович, но ударът му бе слаб и премина високо над вратата на Мартин Луков.

В 24-ата минута центриране отдясно на Малащевич можеше да изненада Мартин Луков, след като топката застрашително падаше към горния му десен ъгъл, но стражът внимаваше, покри вратата си и топката излезе в аут.

В 34-ата минута "смърфовете" имаха отлична възможност да открият резултата. Парвис Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле. Диниш Алмейда успя да се освободи от Аджович, но португалецът заби топката в земята и тя прелетя над напречната греда.

Дълбоко в добавеното време Искра бе близо до октриването на резултата. Йованович стреля от дистанция, последва рикошет в крака на Лукас Масоеро, след което Мартин Луков отлично спаси изби влизащата в долния десен ъгъл топка.

В 55-ата минута "смърфовете" разиграха отлично. Лукас Салинас изведе Момчил Цветанов по левия фланг. Крилото хитро върна топката на границата на наказателното поле, където Димитър Илиев нанесе плътен удар, но топката срещна тялото на Шахман и излезе в ъглов удар.

Малко по-късно след красив пробив на Бирсент Карагарен по десния фланг, се стигна до ъглов удар за Локомотив. Крилото центрира в наказателното поле, след което последва удар с глава на Диниш Алмейда, но той бе слаб и премина над вратата. Минута по-късно Анте Аралица опита много красиво да реализира от дистанция, но фалцовият му изстрел от въздуха премина отново над напречната греда.

В средата на второто полувреме кракът на вратаря Кордич се схвана и бе необходимо медицинският екип на Искра да влиза на терена. В същото време децата подаващи топките също заложиха на по-бавното им вкарване в игра.

В 69-ата минута Локомотив Пловдив като по чудо оцеля. Мартин Луков не се намеси добре при центриране отдясно, което позволи топката да попадне на непокрития Зоран Петрович, но нападателят на метър от голлинията стреля над вратата.

В 74-ата минута "смърфовете" получиха дузпа. Резервата Владимир Илич навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от Лука Малашевич. Главният съдия Герго Богар не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Димитър Илиев и с точен удар в долния десен ъгъл реализира.

В 78-ата минута Парвиз Умарбаев отново поднесе добро центриране в нказателното поле на домакините. Диниш Алмейда отново бе оставен непокрит и португалецът стреля с глава, като топката профуча покрай левия страничен стълб.

Две по-късно Мартин Луков отново изби решително в ъглов удар след нов рикошет този път в тялото на Милош Петрович.

До края на срещата българският тим успя да контролира събитията на терена и не допусна ново напрежение пред Мартин Луков и заслужено се поздрави с класирането си във втория кръг на Лига Европа.

Искра - Локо (Пловдив) 0:1
0:1 Илиев (дузпа) 75

Стартови състави:

Искра: Кордич, Малешевич, Дринчич, Кумборович, Йованович, Аджович, Като, Сахман, Боричич, Петрович, Вукович

Локомотив (Пд): Луков, Петрович, Масоеро, Денис Коща, Карагерен, Витанов, Умарбаев, Цветанов, Салинс, Илиев, Аралица

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение