3. Фалстарт за Александър Тунчев в Локо (Пд)

Фалстарт за Александър Тунчев в Локо (Пд)

"Черно-белите" паднаха с 1:3 от Берое на "Лаута"

Локомотив (Пд) загуби с 1:3 от Берое на "Лаута" в неофициалния дебют на Александър Тунчев начело на тима. Както е известно той наследи на поста Бруно Акрапович, който пое ЦСКА.

Тунчев не можеше да разчита на повиканите в националния отбор на България Мартин Луков, Димитър Илиев и Бирсент Карагарен. Парвиз Умарбаев пък е с представителния тима на Таджикистан.

Снощи стана ясно, че Георги Ангелов от състава на Берое също ще се присъедини към лагера на България и днес Димитър Димитров трябваше да се оправя с лимитиран откъм бройка състав. С националния отбор id още Александър Цветков, Александър Василев и Християн Василев. Гаюс Макоута и Стивън Фуртадо също са ангажирани с мачове на страните си. Заради контузии пропуснаха Ибрахима Конте, Теди Мезаг и Еривалдо.

Първото сериозно положение в мача бе на сметката на Локомотив. В 8-ата минута Николай Николаев центрира в наказателното поле, където Момчил Цветанов засече с глава. Топката обаче премина покрай вратата.

След полович час игра Берое организира добра атака, при която Иван Минчев намери Али на десния фланг. Защитникът центрира, а топката се отби в Милош Петрович и описа много неприятна за Илко Пиргов парабола. За негово щастие тя не влезе във вратата му, а кацна върху напречната греда и излезе в аут.

Пет минути по-късно Берое поведе в резултата с гол на Алиун Фал. До попадението се стигна след грешка на Илко Пиргов, който се засуети и подари топката на Ерсон Коста-Кукула. Последва центриране в наказателното поле, което намери Алиун Фал, а нападателят се разписа с крак с хубав удар от въздуха.

В 51-ата минута Берое се възползва от лошата подредба в защитата на "смърфовете" и нанесе втори удар. Този път Крум Стоянов центрира от левия фланг и намери Кукула. Нападателят засече от въздуха и отбеляза втори гол за тима си, въпреки че Пиргов успя да играе с топката.

Десет след това Локомотив намали чрез Лукас Салинас. Гомис пресече подаване на футболист на Берое и подаде с едно докосване към Кенан Муслимович. Нападателят комбинира с Лукас Салинас, а халфът спечели около 25 метра и се разписа, останал очи в очи с вратаря на гостите.

В 73-ата минута Гомис от състава на Локомотив получи червен картон, след като влезе малко по-грубо в краката на Кукула. Неговото място на терена зае юношата на "черно-белите" Петър Петров. В 87-ата Берое сложи точка на спора с гол Еривалдо. До попадението се стигна след мощен удар, който вратарят на Локомотив Кристиан Томов отрази. Топката обаче попадна на крака на Еривалдо, който от метър разстояние не сбърка.
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА