3. Франция разби с 4:0 юношите ни на Европейското (ВИДЕО)

Франция разби с 4:0 юношите ни на Европейското (ВИДЕО)

България е с две загуби от два мача

Юношеският национален отбор на България до 17 години инкасира второ поражение на Европейското първенство в Израел в тази възраст. Днес младите "лъвчета" паднаха с 0:4 (0:2) от Франция на националния стадион на Израел в Рамат Ган. В предишната среща България отстъпи с 1:3 на Нидерландия, който днес победи Полша с 2:1.

Така след като вкараха 6 гола на Полша и днес 4 на нашия отбор, струващият 4 милиона евро тим на Франция оглави групата и се класира напред. "Лалетата" също вървят напред с две победи. Последната среща между България и Полша ще определи и кой ще бъде 3-и в група В, след като и двата тима са без точки.

България остана с 10 души 6 минути преди края на мача, след като Роберто Райчев получи два жълти картона.

Франция стигна до два гола в края на първото полувреме и два гола в края на мача, но като цяло доминираше през цялото време.

Българският треньор Йордан Петков направи само една промяна в стартовите 11, а вместо Петър Кирев от Лудогорец пусна като титуляр Неджиб Хаджъ от Шалке 04. При това положение капитанът Асен Митков излезе на върха на атаката.

Но френският отбор започна активно и до 20-ата минута вратарят ни Алекс Божев спаси удари на Валантен Атангана и на Аксел Гегин. В 29-ата минута Франция поведе в резултата след грешка при изнасянето на топката от Антоан Стоянов. Матис Тел вкара топката зад Божев за 1:0.

Минута преди края на първото полувреме французите стигнаха до втори гол, отново заради грешка на българите. Чунг Чанг Нгуен До се забави с топката, тя беше отнета от Аксел Гегин и подадена на Матис Тил, който я прати в горния ляв ъгъл, а Божев не мръдна. Французите имаха още една възможност за гол преди почивката, след като Уорън Зер-Емери стреля, но пловдивчанинът Божев спаси с класа.

През второто полувреме българският отбор изнесе играта по-напред, опита и няколко удара, статични положения пред вратата на Лисандру Олмета. Сериозни опасности за френския вратар обаче нямаше. Зер Емери имаше една добра възможност в 69-ата минута, ударът обаче беше спасен от Божев.

В 86-ата минута Франция стигна до трети гол, дело на Аймен Аки. Той вкара с десния крак изненадващо, след като Захари Атанасов не го атакува. Матис Тел отне топката, мина лесно през Чунг Нгуен до и подаде на Аки, който вкара красиво до далечната греда.

Само след три минути падна и четвърти гол в българската врата чрез Уорън Зер-Емери, останал сам срещу Божев. Къдрокосият французин притисна Чунг Чанг Нгуен До, отне му топката без проблеми и я прати в мрежата на нашите момчета.

Състав на България: Алекс Божев, Захари Атанасов, Мартин Георгиев, Росен Маринов, Михаил Цонев, Антоан Стоянов (75 – Симеон Василев), Чунг Чанг Нгуен До, Неджиб Хаджъ (71 – Петър Кирев), Роберто Райчев, Асен Митков, Борислав Маринов (64 – Александър Александров)

Червен картон: Роберто Райчев (България) – 84-а минута

Жълти картони: Ел-Шидел Битшиабу (Франция), Михаил Цонев, Мартин Георгиев, Чунг Чанг Нгуен До, Роберто Райчев (България)

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза