3. Георги Миланов герой за Литекс срещу 10 "акули", ловчанлии влязоха в тройката (ВИДЕО)

"Оранжевите" стигнаха до късен успех срещу гостуващия Черноморец, бургазлии играят 25 минути с човек по-малко

Отборът на Литекс победи Черноморец с 1:0 на Градския стадион в Ловеч в мач от 15-ия кръг на „А” група. Единственото попадение в двубоя отбеляза Георги Миланов в 89-ата минута.

Гостите доиграха срещата с човек по-малко след като в 68-ата минута Венелин Филипов бе изгонен с директен червен картон от главния рефер Александър Костадинов.

Домакините имаха леко игрово преимущество и владееха топката повече от своя съперник през целия двубой, но възпитаниците на Димитър Димитров дебнеха всяка една възможност за контраатака и именно „акулите” стигнаха до най-чистите голови положения преди почивката.

Две груби грешки в отбраната на ловчанлии в 13-ата и 14-ата минута като по чудо не доведоха до откриване на резултата.

Първо Яник Боли се възползва от груба грешка на Бодуров и излезе очи в очи с Илко Пиргов, но стражът на домакините реагира блестящо и отрази опасността.

Минута по-късно мова страхотна възможност се откри пред Боли, който комбинира на двойно с Жереми Фо-Поре и отново се озова сам срещу Пиргов. Нападателят на "акулите" стреля с левия крак, но вратарят на Литекс отново бе на висота и спаси своя тим.

„Оранжевите” сътвориха няколко много интересни атаки, но така и не стигнаха до сериозна опасност пред вратата, пазена от Стоян Колев.

Пет минути след началото на втората част след нова грешка в защитата на Литекс Венцислав Христов стреля силно от 15-ина метра, но Илко Пиргов за пореден път се намеси отлично.

В повратна точка в срещата се превърна 68-ата минута, когато гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон за Венелин Филипов. Бранителят на Черноморец бе длъжен да спре Георги Миланов, който в противен случай се откъсваше сам срещу Стоян Колев и го повали непозволено на земята.

Домакините заиграха още по-нападателно след като останаха с човек повече, но единствената по-сериозна опасност, която създадоха бе в 75-ата минута. Тогава на стража на „акулите” се наложи да спасява удар с глава на Ваюши, а при добавката бранител на бургазлии блокира удар на Георги Миланов.

Все пак минута преди края на срещата Миланов бе изведен по перфектен начин от Галин Иванов и копна елегантно топката над плонжа на Стоян Колев, с което донесе трите точки за Литекс.

По този начин ловчанлии временно се изкачиха на трета позиция в класирането с актив от 29 пункта преди утрешния двубой между ЦСКА и Локомотив (София). Черноморец пък вече в 11-и пореден двубой няма победа в Ловече. "Акулите" се смъкнаха на шесто място с 27 точки.

16   Етър 15 2 2 11
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч