3. Германея и Пирин (Рз) не си вкараха гол на Бончук

Германея и Пирин (Рз) не си вкараха гол на Бончук

Отмемен гол и много нерви беляза мачa между Пирин (Разлог) и Германея (Сапарева баня) от последния кръг на есенния полусезон в Югозападната "В" група.

Срещата завърши при резултат 0:0, а заради наказание на домакините от Сапарева баня мачът се игра на стадион "Бончук" в Дупница. Със спечелената точка тимът от Разлог запази второто си място в групата, но вече изостава на цели 12 от лидера Малеш (Микрево).

Мачът започна с лек превес за Пирин (Рз) и още в 7-ата минута Емил Хаджиев в опита си да центрира за малко да прати топката в мрежата на Стоилов.

В 20-ата минута пък бе отменен гол на Светослав Сакаджийски от състава на символичните домакини заради засада и целият отбор се нахвърли срещу асистент-рефера.

Пет минути преди края на полувремето, след късо изпълнение на корнер, Димитър Чечев от Германея стреля встрани от вратата.

Голмайсторът на Пирин (Разлог) и на Югозападната "В" група Тодор Пандев пропусна да се разпише за своя отбор в 45-ата минута, след като стреля неточно от удобна позиция.

През втората част натискът на домакините се засили и само добрите намеси на вратаря Жечев спасиха гостите от Разлог от поражение.

Първо Валентин Иванов изстреля мощен снаряд в 47-ата минута и стражът на Пирин (Рз) със сетни сили успя да избие в корнер. Две минути по-късно Чечев стреля над вратата след заучено изпълнение от фаул. До края мачът ще се запомни с пропуски на домакините от страна на Румен Ангелов-Шивача и Светослав Сакаджийски. В даденото от съдията Мартин Александров три минутно продължение Чечев опари ръкавиците на Жечев след пробив отдясно.

Двубоят в Дупница бе изгледан от двамата братовчеди Янек и Анжело Кючукови, които са играещи треньори в Марек и наблюдават футболисти за зимна селекция.

Мачът изгледа и президентът на Пирин (Разлог), сега вече и кмет на града Красимир Герчев, който остана доволен от нулевото реми и от второто място на отбора.