3. Гол на Жоазиньо донесе победа на Левски над Спартак във Варна

Гол на Жоазиньо донесе победа на Левски над Спартак във Варна

"Сините" изпускат по убедителен успех след пропуски на Гонзо и Жоазиньо.

Левски успя да постигне труден успех при гостуването си на Спартак (Вн) в мач от 12-ия кръг на „А” група. След сравнително равностойно първо полувреме, „сините” успяха да вземат превес през втората част и заслужено стигнаха до победата с гол на резервата Жоазиньо в 67-ата минута.

Двубоят започна с натиск на Левски, които задържаха продължително топката, въпреки опитите на домакините да осъществят преса. В 16-ата минута Велимир Иванович пропусна най-доброто положение през първата част. След колективна грешка в защитата на „сините” той остана сам срещу вратаря Цветан Димитров, който плонжира в краката му и успя да избие топката. В 26-ата минута Ники Димитров центрира в наказателното поле, където вратарят Николов изпусна топката, но от ситуацията не успя да са възползва Георги Иванов, който стреля в аут. Минута по-късно Давид Бистрон напусна терена поради контузия, а на негово място се появи Виктор Генев. Пет минути по-късно Лъчезар Балтанов опита удар от далечна дистанция, но Николов спаси. В 40-ата минута Тасевски центрира от корнер към Виктор Генев, който уцели греда.

През второто полувреме Левски подложи домакините на сериозен натиск като създаде редица положения. В 51-ата минута „сините” осъществиха добра атака отдясно, последва хубав прехвърлящ пас на Миланов към Зе Соарес, който напредна по крилото навлезе и шутира, но топката се оплете във външната страна на мрежата. В 61-ата минута на терена се появи бразилецът Жоазиньо, който замени Николай Димитров. Само 7 минути по-късно именно Жоазиньо успя да открие резултата. Той пое топката пред границата на наказателното поле, преодоля защитник на Спартак и от точката на дузпата реализира. В 73-ата минута се стигна до един от най-любопитните моменти в срещата. Треньорът на Левски Емил Велев – Джеймс бе замерен с пакетче семки от трибуните, което падна точно до него. Съвсем невъзмутимо треньорът взе пакетчето и опита от съдържанието му, преди да го прибере в джоба си. В 85-ата минута съдията Йорданов отсъди фаул за Левски на 25 метра фронтално срещу Николов. При изпълнението Георги Сърмов не успя да преодолее стената. В последната 90-ата минута съдията Йорданов спести червен картон на Мирослав Иванов, който направи брутално влизане в краката на играч на Спартак. В добавенето време Жоазиньо пропусна, след като бе изведен на добра позиция диагонално на вратата на Николов.

С днешната си победа Левски е вече само на 3 точки от лидера в " А" група ЦСКА, който има 27.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо