3. Гол от дузпа развали прокобата над Берое в мачове срещу Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от дузпа развали прокобата над Берое в мачове срещу Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци спряха серията си от пет поредни загуби от „сините” у дома

Отборът на Берое победи с 1:0 гостуващия Левски с гол на Венцислав Христов от дузпа. Старозагорци сложиха край на серията си от пет поредни загуби на собствения си стадион срещу „сините”. Двубоят не бе особено интересен, като в него преобладаваха единоборствата и бяха показани осем жълти картона.

Левски започна по-активно двубоя. Гари Родригес и Владимир Гаджев първи застрашиха вратата на Караджов, но ударът на крилото мина покрай целта, докато този на Гаджев бе спасен от стража на домакините.

Берое лека-полека успя да изравни играта и в 27-ата минута Георги Андонов претендираше за дузпа. Капитанът на Берое падна в наказателното поле на Левски след съприкосновения с бранител в синьо, но главният съдия замълча.

Само минута по-късно Георги Димитров посочи бялата точка в полза на Берое. Венци Христов получи страхотно извеждащо подаване и навлезе в наказателното поле на гостите. Даниел Димов се опита да изчисти топката, но не игра с нея. Вместо това закачи крака на Христов, който се строполи на тревата. Самият Христов застана зад топката и не сбърка при изпълнението на дузпата.

Малко след гола на Берое Гари Родригес имаше възможност да изравни. Крилото на Левски получи пас отляво на вратата на Караджов, навлезе в наказателното поле, нагласи си топката не десния крак и стреля. Диагоналният му удар обаче мина на сантиметри от лявата греда на домакините.

В началните минути на втората част нито един от двата отбора не предложи нищо интересно. Левски разчиташе на далечни удари, които, в по-голямата си част, бяха неточни. А точните се превръщаха в лесна плячка за Иван Караджов.

Берое, от своя страна, внимаваше повече в дефанзивните действия и разчиташе повече на контраатаки.

В 85-ата минута Димитър Макриев малко случайно получи топката в малкото наказателно поле. Седмицата на Левски обаче отигра безобразно ситуацията. Не успя да нанесе хубав удар по топката, която отново се озова в прегръдката на Караджов.

Въпреки петте минути добавено време, назначени от Георги Димитров, "сините" не успяха да създадат опасна ситуация до края на двубоя. С оглед на показаното на терена, най-логичният резултат бе 0:0, но голът на Венци Христов от дузпа донесе успеха за домакините.

След днешната си победа, Берое има 25 точки, но все още е осми - на точка от Черно море, който е и с мач по-малко. Левски остава четвърти, но всеки един отбор от следващите три в класирането (Ботев (Пд), Локо (Пд) и Черно море) могат да изпреварят "сините".