3. Гол-шедьовър осигури крехка преднина на Берое преди реванша (ВИДЕО и СНИМКИ)

Гол-шедьовър осигури крехка преднина на Берое преди реванша (ВИДЕО и СНИМКИ)

Заралии победиха Пирин (Гоце Делчев) с 1:0 в първия четвъртфинал от турнира за Купата на България

Отборът на Берое победи Пирин (Гоце Делчев) с 1:0 у дома в първи четвъртфинал от турнира за Купата на България.

Единственото попадение отбеляза Елио Мартинс в 26-ата минута.

Заралии бяха по-активният отбор през целия мач и имаха сериозно игрово преимущество, докато неврокопчани много рядко поглеждаха към вратата, пазена от Иван Караджов.

Масираният натиск на беройци даде резултат в 26-ата минута, когато Мартинс се реваншира за пропускът, който бе направил малко по-рано и с топовен изстрел от около 25-26 метра не остави никакви шансове на Ангел Юсев, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата.

Авторът на попадението можеше да удвои головата си сметка само няколко минути по-късно, но ударът му премина на метър покрай вратата на гостите.

Венци Христов също можеше да се разпише в заключителните минути на първата част, но неговият изстрел от непосредствена близост попадна право в тялото на стража на Пирин.

След почивката домакините продължиха да стоят по-добре на терена.

Георги Андонов бе близо до удояване на резултата в 63-ата минута, но след далечния му удар, топката профуча опасно близо до напречната греда.

Най-чистото положение през второто полувреме обаче отново се откри пред голмайстора Мартинс, чийто удар от около 15 метра рикошира в тялото на бранител и премина на сантиметри от вратата на гостите.

В заключителните минути домакините намалиха оборотите и позволиха на своя съперник да разиграва повече топката, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

По този начин тимът на Берое постигна минимален успех и ще брани крехката си преднина от един гол в реванша на 3 април.