3. Гонзо и Черно море пребориха ЦСКА на "Тича" за 2:1 (ВИДЕО)

Гонзо и Черно море пребориха ЦСКА на "Тича" за 2:1 (ВИДЕО)

Симеон Райков с гол и изработена дузпа за "моряците"

Отборът на Черно море постигна изключително престижна победа, след като днес се наложи с 2:1 в дербито с ЦСКА. Срещата се игра на стадион "Тича" и бе от програмата на 16-ия кръг на родната "А" група.

"Червените" развалиха прокобата да не отбелязват гол на "Тича" в продължение на 5 години, след като Гъргоров откри резултата в 22-ата минута. Бившият играч на Левски Симеон Райков обаче изравни в 33-ата, а в 36-ата изработи и дузпа, реализирана от Бакари за крайното 2:1.

В края на двубоя старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов бе изгонен от Станислав Тодоров заради избухване срещу съдията. След това и помощникът му Анатоли Нанков бе отстранен.

Мачът започна равностойно и въпреки доброто темпо на игра първите 20 минути бяха скучни. В 19-ата дойде и първият удар към една от двете врати, но изстрелът на Георги Илиев от фаул мина над вратата.

Така дойде 22-ата минута, когато "червените" с първата си възможност успяха да поведат в резултата. Тогава Гъргоров се оказа най-съобразителен при едно меле в пеналта на "моряците" и с мощен удар с левия крак от границата на пеналта заби кълбото в горния десен ъгъл на Михайлов.

След попадението домакините се активизираха и натиснаха съперника си, търсейки промяна на статуквото. И тя дойде в 33-ата минута, когато Симеон Райков изпълни интелигентно фаул, пращайки кълбото по земя под стената в долния ляв ъгъл на Черни за 1:1.

Само 3 минути след това "моряците" стигнаха до пълен обрат, след като Бакари бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Тодор Янчев срещу Симеон Райков.

Това попадение пообърка столичани, които опитаха да изравнят резултата, но така и не стигнаха до чиста голова възможност до края на първата част. Запомниха се само два неточни изстрела от далечна дистанция на Марсиньо.

През второто полувреме "армейците" започнаха по-мотивирано, докато варненци бяха прибрани в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

В 56-ата минута резервата Мартин Петров центрира от фаул, Вальо Илиев върна с глава към малкия пеналт, където непокритият Попов изравни, но попадението бе отменено заради засада при центрирането на врачанина.

4 минути след това Черно море можеше да увеличи аванса си, след като Бергонси стреля по земя от дистанция, а топката тупна коварно пред Черни, който в крайна сметка съумя да отрази.

С течение на времето натискът на ЦСКА се усилваше, но "моряците" продължаваха да действат стабилно в отбрана. В 70-ата минута Морейра центрира за Мартин Петров, топката попадна на удобния му ляв крак, той бе непокрит, но ударът му бе много неточен и излезе в аут.

120 секунди по-късно Янчев застигна една топка до самата аутлиния и центрира за Сидибе в малкия пеналт, той засече с глава, но Михайлов показа добър рефлекс и спаси с една ръка.

До края на мача напрежението взе връх в играта на столичани, които разчитаха основно на изсипани топки, за да затруднят отбраната на варненци. Александър Александров и Кирил Котев обаче действаха стабилно и не позволяваха критични ситуации пред Михайлов.

В самия край на двубоя Стойчо Младенов и помощникът му Анатоли Нанков бяха изгонени от рефера Станислав Тодоров, тъй като избухнаха сериозно след негови отсъждания.

Промяна в резултата обаче не настъпи и така Черно море победи ЦСКА с 2:1.

След успеха "моряците" вече имат актив от 26 точки и временно се завърнаха на 6-о място в класирането, на 1 пред Левски, който от 18:00 часа приема Пирин (Гоце Делчев). Гостите от ЦСКА пък остават 3-и с 29 точки.
Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА