3. Гонзо надви и Ботев (Пд), „канарчетата” се сринаха до седмото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Живко Атанасов донесе победата на „моряците” с гол в продължението

Отборът на Черно море победи с 1:0 гостуващия Ботев (Пловдив) в последния двубой от „А” група за календарната 2013 година. Така Гонзо остави другия бивш левскар Станимир Стоилов да зимува в дъното на първата седмица.

Живко Атанасов донесе победата на своя тим с гол в последните минути на двубоя. След изключително скучни 85 минути, и двата тима се усетиха, че трябва да вкарат гол, за да спечелят, като това успяха да направят домакините, което им осигури шестото място в класирането до подновяването на шампионата напролет.

След скучни 45 минути двете нули не мръднаха от светлинното табло. Двата отбора не успяха да организират по-опасни атаки пред двете врати, като в по-голямата част от първата част пробваха изстрели отдалеч.

Най-опасното положение през първата част се откри пред Луис Педро минути преди края на полувремето. При една върната топка към Кирил Котев на дъгата пред наказателното поле, бранителят се подхлъзна и даде възможност на Педро да стреля. Нападателят на „канарчетата” преодоля Китанов, но Живко Атанасов се бе върнал и от голлинията успя да изчисти.

Втората част не се различаваше по много от първите 45 минути, освен с опита за първоначален натиск на Ботев, който не доведе до нищо, освен няколко опасни центрирания.

Първото по-опасно положение се откри пред Георги Божилов. Нападателят на Черно море не успя да се възползва от грешно изчистване на Джинич и от по-малко от 10 метра стреля над вратата.

В средата на втората част грешка на Китанов за малко не даде преднина на Ботев. След двойно подаване между Огнянов и Иршак, топката стигна до Педро, който стреля. Ударът на нападателя на „канарчетата” бе блокиран, Китанов излезе, за да улови, но изпусна топката между краката си. Кирил Котев успя да се върне навреме, за да изчисти от голлинията.

В края на двубоя домакините пробваха няколко центрирания и във втората минута от добавеното време стигнаха до ъглов удар. След последвалото центриране, Живко Атанасов се измъкна на първа греда и засече топката с глава, като така осигури успеха за тима си преди зимната пауза.

Тимът на Черно море продължава с прекрасното си представяне у дома, като заедно с Литекс е единственият отбор без загуба на свой терен този сезон. Победата позволи на тима на Георги Иванов да измести точно Ботев от шестата позиция, трупайки актив от 40 точки

„Канарчетата” са с 39 и са вече на цели 11 от лидерите Литекс и Лудогорец, като разградчани имат и мач по-малко.