3. Гонзо остави Левски в битката за титлата, "сините" бият 2:1 в Ловеч

Гонзо остави Левски в битката за титлата, "сините" бият 2:1 в Ловеч

Вихрено начало с три гола, Играчите на Мъри супер апатични към края на срещата

Символът на Левски в последните 10 години Георги Иванов – Гонзо за пореден път се превърна в спасител за тима от „Герена”, след като отбеляза два гола при победата с 2:1 в дербито от 22-ия кръг на „А” група срещу Литекс. „Сините” поведоха с 2:1 още до 18-ата минута с два гола на Иванов и попадение на Сандриньо за домакините. „

"Оранжевите” не можаха да се върнат в мача и Левски се приближи само на точка от шампиона ЦСКА, докато шансовете на Литекс да влезе в тройката стават все по-малки. Двата тима изиграха едно от най-добрите полувремена за сезона, като редуваха постоянни атаки и пред двете врати. Срещата започна по най-добрия начин за „сините”, които поведоха в 7-ата минута с гол на Гонзо. Нападателят използва грешка на Манолев и „под носа” му успя да засече топката във вратата на Голубович след центриране на Йовов – 0:1. Радостта на столичани обаче трая едва три минути. Дока центрира от корнер на задната греда, където най-добре пласираният Сандриньо засече топката в мрежата – 1:1, а гостите протестираха бурно за фаул срещу вратаря Петков. Дъждът от голове не спря с това попадение и в 18-ата минута отново Георги Иванов се превърна в герой за тима си. Тасевски копна топката към Гаджев, който я спря изключително майсторски, след което защитник на Литекс я изби към Гонзо, а 9-ката на Левски не пропусна отново да накаже Голубович за 1:2.

Този гол „ужили” възпитаниците на Мъри Стоилов и те тръгнаха в атаки. За съжаление на феновете в „оранжево” домакините опитваха най-вече с центрирания да превземат вратата на Левски, но опитите им не успяваха. В края на първата част един от най-добрите на терена Дока опита да вкара с удари отдалеч, но Петков се намеси блестящо. В 43-ата минута Том премина като на парад няколко защитници на Левски, но предпочете да бие към вратата от малък гол, вместо да потърси свой съотборник.

През второто полувреме вицешампионите играха много компактно в защита и съвсем укротиха устрема на Литекс. Том и Дока отново „плетяха” добри атаки, но липсваше играчът, който да нанесе точен завършваш удар. В 68-ата минута Нифлор стреля с глава, но Петков се намеси блестящо, както и 10 минути по-късно, когато националният страж с блестящ плонж спаси нов удар на бразилеца по земя.

Към 70-ата минута феновете на Левски хвърлиха няколко много мощни димки, които бяха на път да доведат до прекъсване на мача. В последните 20 минути домакините опитваха всячески да пробият защитния вал на гостите, но им липсваха идеи как да го сторят. В 82-ата минута Дока падна в наказателното поле на гостите, искайки дузпа, но реферът Стоянов подмина претенциите му, а наставникът на Левски Емил Велев навлезе на 3 метра в терена, с искане на бразилеца да му бъде показан картон за симулация. До края на мача не се случи нищо интересно и Левски събра актив от 49 точки, а ЦСКА има 50, но тепърва ще играе мача си от 22-ия кръг.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо