3. Господ и Георги Петков обърнаха гръб на Левски - 0:1 срещу Залцбург

Господ и Георги Петков обърнаха гръб на Левски - 0:1 срещу Залцбург

Безумна грешка на вратаря в последните секунди провали "сините" в най-добрия им мач в Лига Европа до момента.

Българският шампион Левски отпадна от турнира Лига Европа, след като загуби с 0:1 от тима на Ред Бул (Залцбург). Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 4-ия кръг на група „Г” на турнира Лига Европа. Срещата бе изключително интересна, а „сините” завършиха мача с 10 човека, след като Сърмов получи директен червен картон след ужасяваща грешка на Петков, който подари топката на противников състезател.

Срещата започна плахо за „сините”, а в 3-та минута Залцбург можеше да открие резултата след ъглов удар, но Петков се намеси авторитетно и предотврати опасността. В 11-ата минута гостите пропуснаха най-чистото си положение за първите 45 минути, след като Чой центрира опасно отдясно, а подаването му намери Янко непокрит в наказателното поле на Левски, но изстрелът на нападателя срещна дясната греда на българската врата.

В 16-ата минута Левски пък изпусна да вкара от изгодна позиция, след като Зе Соарес проби отдясно, центрира опасно в наказателното поле на австрийците, но Йовов направи поредния си голям пропуск, изкарвайки кълбото високо над вратата.

В 29-ата минута „сините” вкараха гол, след като Тасевски доби една топка след зверски шут от фаул на Сърмов, но попадението бе отменено заради засада на македонеца. В 36-ата минута отново Тасевски бе в центъра на събитията. Тогава Йовов го намери свободен на границата на наказателното поле на австрийците, но шутът на Дарко бе много слаб и не затрудни Густафсон.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно и така Левски и Залцбург се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна много равностойно, а първата възможност дойде пред тима на гостите, но изстрел на Швенто бе отразен от капитана на българите Петков. В 63-ата минута обаче, именно стражът на „сините” се превърна в грешник, след като направи ужасяваща грешка, подарявайки топката на противников играч, което принуди Сърмов да извърши нарушение, след което му бе показан директен червен картон.

С изпълнението на фаула се нагърби Янко, който отправи същинска бомба към „синята” врата, но за късмет на шампионите кълбото премина над напречната греда. В 68-ата минута Николай Димитров можеше да хвърли в екстаз публиката на „Герена”, но шутът му по диагонала премина на сантиметри от лявата греда на Густафсон. В 76-ата минута Лайтгеб отправи много силен изстрел от фаул, но топката премина над вратата за щастие на българския тим.

В 85-ата минута Жоазиньо центрира опасно от фаул, но неговите съотборници не успяха да засекат кълбото в мрежата на „червените бикове”. И когато изглеждаше, че Левски ще успее да удържи точката, Шимер засече с глава топка хвърлена от тъч.