3. Хасково не се даде на ЦСКА в реванша за купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

Хасково не се даде на ЦСКА в реванша за купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Армейците" продължават напред, отстранявайки втородивизионния тим с общ резултат 7:3 от двата мача

Хасково и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в мача реванш помежду си от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. „Армейците” бяха спечелили с 6:2 първия мач на „Българска армия”, а след днешното равенство в Хасково, отборът на Стойчо Младенов се класира за следващата фаза, отстранявайки втородивизионния тим с общ резултат 7:3 от двата мача.

И двете попадения в днешния двубой паднаха през второто полувреме. Лозев изведе домакините с гол напред в 50-ата минута, а в 63-ата Кировски оформи крайното 1:1.

Първата по-интересна ситуация бе в 9-ата минута, когато Хубенов подаде към Алексиев, а той стреля към Стоян Колев, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. ЦСКА отвърна с удар на Григор Долапчиев в 15-ата минута, но топката премина над напречната греда. В 22-ата минута Узунов изпълни пряк свободен удар за домакините, но стреля в стената.

Малко преди да изтече половин час игра от началото на двубоя Плахов пробва удар, но кълбото прелетя на няколко метра встрани от вратата. „Армейците” пък можеха да отбележат в 40-ата минута, след като Янчев пусна пас към Морейра, който излизаше очи в очи с Ивайло Василев, но вратарят предвидливо излезе и въпреки че в началото не се намеси много убедително, в крайна сметка успя да улови кълбото. В 43-ата минута Марсиньо стреля хубаво отдалеч, но топката попадна право в ръцете на Ивайло Василев. Така на почивката на мача резултатът бе 0:0.

Неманя Милисавлевич се отчете с удар за ЦСКА в 47-ата минута, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Хасково успя да излезе с гол напред в 50-ата минута - топката бе центрирана в наказателното поле, където Лозев по великолепен начин засече с глава, пращайки кълбото неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Стоян Колев за 1:0.

В 60-ата минута Браян Хауърд се отчете с неточен удар за гостите, а 3 минути по-късно равенството бе възстановено. Тодор Янчев изведе по чудесен начин Християн Кировски зад отбраната на домакините, а той с хубав удар прати кълбото в мрежата на Ивайло Василев за 1:1.

В 66-ата минута Марсиньо стреля много неточно за ЦСКА, а малко след това „армейците” направиха сериозен пропуск - Марсиньо центрира отлично в наказателното поле, а Сидибе засече с глава от няколко метра, но прати кълбото покрай вратата.

В 76-ата минута Чанев пробва удар, но топката премина високо над вратата. Почти веднага след това Кировски направи пропуск за ЦСКА, а в 86-ата минута Браян Хауърд нанесе удар, но кълбото рикошира в играч на Хасково и излезе в корнер.

До последния съдийски сигнал не паднаха нови голове и мачът завърши при резултат 1:1. Така ЦСКА се класира за осминафиналите на надпреварата, докато Хасково приключва с тазгодишното си участие в турнира за Купата на България.

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор