3. Хасково постига трета победа в А група в дебюта на Стамен Белчев (ВИДЕО)

Хасково постига трета победа в А група в дебюта на Стамен Белчев (ВИДЕО)

Последният в класирането надви с 2:0 безидеен Локо (Пловдив)

Хасково постигна трета победа от началото на първенството на А група. Последния в класирането се поздрави след 2:0 над Локомотив (Пловдив), като успехът дойде при дебюта на Стамен Белчев като старши треньор на хасковлии. До този момент отборът от южна България взе трите точки срещу Лудогорец и Берое.

Гостите не показаха най-доброто си лице, мислите им като чели насочени изцяло за полуфинала за Купата на България и заслужено загубиха. „Черно-белите” гостуват на Черно море на 7-и април. Мартин Камбуров бе най-близо да се разпише за „смърфовете” едва в 81-ата минута, когато изпълни специалитета си от пряк свободен удар, но удари дясната греда. Това бе мач номер 250 за Камбуров в А група и бе близо да отбележи своя гол номер 150 в шампионата.

С този успех Хасково остава на дъното, но има вече 11 точки, а Локо (Пд) е десети с 20.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините. Още в третата минута отборът на наставника  Белчев излезе напред в резултата. Владислав Узунов центрира в наказателното поле от пряк свободен, там Марем остана напълно непокрит, Мартин Камбуров покри засадата, защитникът скочи и с глава не остави шансове на Йордан Господинов с първия си гол в А група.

Гостите от Пловдив реагираха като опарени и се втурнаха стремглаво в атака. „Смърфовете” бяха много близо до това да изравнят в 11-ата минута. Тогава топката бе центрирана от ъглов удар, Мартин Сечков надскочи всички и отправи удар с глава, но прати топката покрай лявата греда. Това беше и единствената по-опасно ситуация, която успяха да създадат възпитаните на Христо Колев.

През цялото първо полувреме отборът на Хасково игра с настроение, действаше стабилно в защита, изчакваше своите шансове и създаде много грижи за бранителите. В 17-ата минута хасковлии можеха да направят преднината си по-комфортна. Тогава Лозев напредна отляво и центрира към Димитър Алексиев, който се опита с пета да преодолее вратаря на пловдивчани, но Господинов спаси.

„Смърфовете” отправиха удари от пряк свободни, като топката бе залагана на удобни за директен обстрел позиции, но Мартин Камбуров и Спас Делев така и не намериха очертанията на вратата, пазена от Банков.

В 37-ата минута резултатът стана 2:0. Домакините проведоха много добра атака, след като преди това успяха да се справят с колективно усилие да се справят с атака на Локо (Пд) – Маламов намери в наказателното поле Лозев, той веднага чукна към Алексиев и той с мощен удар удвои. Нападателят се разписа и срещу Левски. До края на частта момчетата на Стамен Белчев можеха да направят преднината си класическа. След грешка на Радослав Димитров, Алексиев взе топката, напредна в наказателното полеи отправи силен удар, но не намери очертанията на вратата.

Главният съдия наду свирката точно в 45-ата минута, като секунди преди това за гостите имаше корнер, но те не получиха възможността да го изпълнят. Това, разбира се, предизвиква гневна реакция от щаба на пловдивчани.

През второто полувреме футболистите на Хасково се прибраха в своята половина и разчитаха изцяло на контратака. Те лесно стигаха до наказателното поле на „съмрфовете”, но там липсата на концентрация ги лиши от повече голове. Гостите от Пловдви направиха всичко по силите си да се върнат в двубоя, но изпитваха сериозни трудности при организирането на атаките си сред гъсто подредената защита.

Христо Колев направи тройна смяна с цел да внесе свежи сили и разнообразие в нападение. В игра влязоха Ласиман, Бурабия и Да Врийзе, но това не се отрази особено на играта на гостите. Единственото наистина опасно положение пред вратата на Банков стана чак в 81-ата минута, когато Камбуров удари греда от пряк свободен удар.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо