3. Хебър отнесе Локо София с четири гола в "Надежда"(ВИДЕО)

Хебър отнесе Локо София с четири гола в "Надежда"(ВИДЕО)

Отборът от Пазараджик надви столичани с 4:1 и взе първа победа от два месеца насам

Локомотив (София) допусна изненадваща загуба с 1:4 от борещия се за оцеляване в елита Хебър (Пазарджик). Това е сериозен удар по амбициите на столичани в преследването на седмото място и евентуален бараж за място в евротурнирите.

Още в четвъртата минута на мача домакините пратиха топката в мрежата на Хебър. При едно дълго подаване в наказателното поле Петър Дебърлиев излезе, но не успя да улови топката и Карлос Франса му взе топката, а след това спокойно я прати в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

Четвърт час след началото на срещата Локо София получи право да изпълни дузпа, след като Октай Хамдиев фаулира Матеус Роча и съдията Георги Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Антонио Вутов, който с удар в долния ляв ъгъл прати топката в мрежата и зарадва феновете на столичните "железничари".

Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато Алехандро Серано центрира в наказателното поле от ъглов удар. Там най-съобразителен бе Стефан Цонков, който с глава изравни резултата точно преди края на първата част - 1:1.

При едно от нападенията на гостите топката стигна до Валпорт, който стреля. Бубакар Гайе спаси, като след това пръв до топката стигна Георги Търтов, чийто удар също бе спасен, но отбитата топка рикошира в притичалия Марио Петков и от неговия крак се търкулна в мрежата на Локомотив София. Това бе гол №100 в елита на България за Хебър.

След този гол домакинският тим тръгна в атака в търсене на втори гол, но чистите положения пред Петър Дебърлиев бяха малко.

Вместо това, Арсенио Валпорт получи топката в наказателното поле в 88-ата минута, но след удара му, топката рикошира в левия страничен стълб. След това тя попадна в краката на Георги Търтов, който с шут от десетина метра вкара трети гол и реши мача. В добавеното време Анте Живкович вкара и четвърти гол за Хебър, за да оформи крайния резултат.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив София: 1 Бабукар Гайе, 22 Ивайло Найденов, 89 Матеус Дуарте, 13 Селсо Рапосо, 44 Божидар Кацаров, 26 Красимир Милошев, 39 Антонио Вутов, 29 Станислав Костов, 11 Карлос Франса, 3 Марио Петков, 8 Мартин Райнов;

Треньор: Станислав Генчев;

Хебър: 1 Петър Дебърлиев, 99 Архан Исуф, 28 Осира Корнел, 33 Стефан Цонков, 44 Николай Николаев, 7 Стоян Стоичков, 8 Алехандро Серано, 97 Венсан Марсел, 77 Октай Хамдиев, 98 Георги Търтов, 17 Арсенио Валпорт;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо