3. Хебър победи Локомотив (София) след 5 гола на "Васил Левски"(ВИДЕО)

Хебър победи Локомотив (София) след 5 гола на "Васил Левски"(ВИДЕО)

Феновете видяха голов спектакъл и третата победа за отбора от Пазарджик този сезон

Хебър Пазарджик победи с 3:2 Локомотив София в мача им от 13-ия кръг в родната efbet Лига.

Началото на срещата беше доста изненадващо, защото пазарджиклии поведоха още в 3-тата минута. Георги Търтов получи на десния фланг и комбинира със свободния Венсан Марсел. Той стреля с левия крак и преодоля Александър Любенов за 1:0.

Много бързо гостите успяха да се отърсят от шокиращия старт. В 7-ата минута столичните „железничари“ пропуснаха страхотен шанс да изравнят. Карлос Франса центрира остро към Димитър Митков. Нападателят беше непокрит, но с коляно не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Две минути по-късно Локомотив София все пак успя да изравни след груба грешка на Хадим Ндиае. Вратарят не се справи с центриране на Ивайло Найденов и изпусна топката след сблъсък с Пламен Крумов. Илия Димитров на празна врата нямаше как да пропусне.

Четвърт час след началото Хебър си възвърна аванса от един гол. Този път грешка направи вратарят на „червено-черните“ Александър Любенов. Той увисна при центриране от корнер, а юношата на софиянци Пламен Крумов прати топката в мрежата с глава и сдържа радостта си.

Головете не спряха дотук. В 21-вата минута Локомотив София също вкара втори гол. Попадението беше идентично на втория гол на Хебър. Красимир Милошев си спечели ъглов удар, след което го изпълни към далечната греда. Там сам беше Божидар Кацаров, който с хубав удар с глава матира Ндиае.

В 35-ата минута Карлос Франса направи добър пробив по десния фланг. Той потърси свой съотборник с подаване в наказателното поле, но Алекс Серано блокира. Пет минути по-късно Селсо Рапосо се втурна в предни позиции и центрира на далечната греда. Димитър Митков опита акробатично изпълнение тип странична ножица, но изобщо не нацели добре топката. Малко преди почивката локомотивци получиха шанс да обстрелват вратата на Ндиае от пряк свободен удар. Митков стреля в стената, а топката излезе в ъглов удар.

Първата възможност през втората част се откри пред домакините. Арсенио Валпорт стигна до центриране отдясно и стреля с глава, но покрай целта. Три минути по-късно отбраната на пазарджиклии не се справи добре с центриране от ъглов удар. Карлос Франса стреля от движение с левия крак, като беше доста неточен. Хебър обаче поведе за трети път с първия си точен удар след почивката. Вкара го централният нападател Арсенио Валпорт, който получи чудесно центриране от Венсан Марсел и с глава матира Любенов - 3:2.

Стартови състави:

Хебър: 22. Хадим Ндиае, 10. Пламен Крумов (К), 38. Хлеб Бухал, 19. Муса Сила, 8. Алехандро Гарсия, 27. Роберт Мазан, 97. Венсан Марсел, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов, 17. Арсенио Валпорт, 77. Октай Хамдиев

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 39. Ивайло Михайлов, 23. Клаудио Бонани, 9. Адернисола Есеола, 11. Цветелин Тонев, 26. Иван Вълев, 28. Осира Корнел

Треньор: Владимир Манчев

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 97. Каду Дурвал, 89. Матеус Дуарте, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 9. Илия Димитров, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 7. Александър Александров, 70. Димо Бакалов, 3. Марио Петков, 94. Юлиан Ненов, 15. Лука Иванов

Треньор: Станислав Генчев

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо