3. Хебър подчини Берое в Стара Загора (ВИДЕО)

Хебър подчини Берое в Стара Загора (ВИДЕО)

Стефан Цонков и Георги Търтов се разписаха

Хебър спечели с 2:0 визитата си на Берое от последния XXX кръг на редовния сезон във футболната ни efbet Лига.

Възпитаниците на Любослав Пенев се наложиха с попадения на Стефан Цонков (24) преди и на Георги Търтов (72)  след почивката, а гол на Анте Живкович бе отменен след намеса на системата ВАР.

Така те взеха пълния комплект точки от второ поредно гостуване и вече имат 23 в своя актив, заемайки 14-о място в класирането и изоставайки с 4 пункта от Берое 12-ия Берое.

В началните десетина минути играта бе равностойна, а головите положения и удари към някоя от вратите липсваха.

Гостите обаче имаха игрово преимущество в следващите десетина минути, но не успяха да стигнат до удар към вратата на Караджов.

На два пъти „Хебър“ изпълниха по два поредни корнера и на втория път успяха да открият резултата. Стефан Цонков бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в мрежата след удар с глава – 0:1.

„Берое“ стигна до първата си сериозна опасност в 32-рата минута, когато Спас Георгиев центрира отлично в наказателното поле, но там Тонислав Йорданов се размина са милиметри с топката от около 7 метра.

Пет минути по-късно Серкан намери Тонислав Йорданов, който се обърна и стреля в долния ляв ъгъл, но Дебърлиев изби в корнер.

Минута преди изтичане на редовните 45 за първата част Сана центрира прострелно, а топката влизаше в близкия ъгъл. Дебърлиев обаче успя да избие в корнер.

След изпълнението Пенчев отправи удар, но право в ръцете на вратаря.

В началните пет минути на второто полувреме „Берое“ натисна съперника и създаде няколко ситуации. най-добра бе тази в 51-ата минута, когато Василев проби и предостави за Мара, а той продължи за Серкан.

Халфът стреля в движение, а топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер.

Последваха две опасни центрирания пред вратата на „Хебър“, но те не доведоха до удар към вратата на Дебърлиев.

В 56-ата минута Стоичков изпълни пряк свободен удар, но топката мина на метър над гредата.

Стефан Цонков отправи удар с глава след центриране от корнер в 64-ата минута, но Караджов улови.

В ответната атака Каскардо центрира на втора греда, но там Тонислав Йорданов се размина на сантиметри пред опразнената врата.

Гостите пратиха за втори път топката в мрежата на Караджов в 67-ата минута, но реферът отсъди корнер. ВАР потвърди решението на страничния съдия.

Васил Василев получи на границата на наказателното поле в 70-ата минута и стреля в долния ляв ъгъл, но Дебърлиев изби в корнер.

Две минути след това „Хебър“ удвои своята преднина. Живкович отне топката в половината на „Берое“, напредна, навлезе в пеналта и стреля.

Топката срещна гредата и попадна в Георги Търтов, който я прати в опразнената врата – 0:2.

Тисовски стреля силно и точно от около 25 метра в 88-ата минута, но Караджов спаси.

Това бе всичко в срещата и по този начин „Берое“ загуби от „Хебър“ с 0:2, с което остана на 12 място след редовния сезон, докато новаците финишираха 14-ти.

БЕРОЕ - ХЕБЪР 0:2
0:1 Стефан Цонков (24)
0:2 Георги Търтов (72)

Стартови състави:

Берое: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин, 10. Уерди Мара, 14. Педро Енрике, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 33. Стефан Цонков, 27. Роберт Мазан, 55. Георги Вълчев, 19. Муса Сила, 97. Венсан Марсел, 8. Алехандро Серано, 98. Георги Търтов, 39. Анте Живкович, 77. Октай Хамдиев, 5. Мартин Михайлов;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо