3. Хебър шокира Славия (ВИДЕО)

Хебър шокира Славия (ВИДЕО)

Светослав Вуцов сбърка фатално на „Александър Шаламанов“

Славия загуби домакинството си на Хебър Пазарджик на стадион „Александър Шаламанов“ с 0:1 в първи мач от неделната програма от 21-ия кръг на efbet Лига. Гол на "белите" беше отменен през първото полувреме преди Валпоорт да донесе трите точки за гостите.

Срещата започна с териториален превес на Славия. "Белите" бяха доста по-активни от своя съперник в началните минути, a в осмата Тони Тасев проби отляво и нанесе коварен удар в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев се намеси и изби в корнер.

Отново Тони Тасев стигна до добра възможност в 24-ата минута. Галин Иванов укроти дълъг пас с гръб към вратата и пусна към фланговия футболист, а той мигновено шутира силно, но над вратата на Хебър. В 38-ата минута Ахмед Ахмедов получи подаване отдясно на наказателното поле и влезе навътре, след което опита прострелно подаване, а Алехандро Серано застана на пътя на топката, но не бе особено убедителен и почти си отбеляза автогол, но левият страничен стълб го спаси от нелепа ситуация.

По-малко от 60 секунди след началото на второто полувреме Ахмед Ахмедов парти топката в мрежата на Петър Дебърлиев след великолепно подаване на Тони Тасев. Попадението обаче не бе признато заради засада на Ахмедов при изграждането на атаката.

В 61-ата минута Арсенио Валпорт даде аванс на Хебър, възползвайки се от отлично центриране от ъглов удар на Георги Търтов и просто поставяйки тялото си на пътя на топката, я прати в мрежата на Светослав Вуцов, който не се намеси по най-убедителния начин.

В 72-ата минута след центриране на Емил Стоев отдясно Тони Тасев свали с глава към Галин Иванов, а капитанът на Славия не успя да нанесе добър удар и прати топката в аут.

Славия – Хебър 0:1
0:1 Валпоорт 61

Състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 23. Емил Вичяки, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До, 33. Галин Иванов (К), 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев, 9. Ахмед Ахмедов

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 15. Камен Хаджиев (К), 28. Осира Корнел, 5. Мартин Михайлов, 99. Архан Исуф, 8. Алехандро Серано, 55. Георги Вълчев, 3. Богомил Божуркин, 97. Венсан Марсел, 98. Георги Търтов, 17. Арсенио Валпорт

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)