3. Хегемонът Лудогорец спечели четвърта поредна титла навръх 70-ата си годишнина (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани разгромиха Локо (Сф) с 4:1, триумфираха с титлата и откриха новата трибуна "Моци"

Лудогорец затвърди доминацията си в родния футбол със спечелването на четвърта поредна титла навръх 70-годишния си юбилей. Отборът на Георги Дерменджиев си осигури четвъртата титла с четири гола и категоричен успех с 4:1 у дома срещу Локомотив (Сф) в първа среща от 30-ия кръг на А група. Марселиньо откри резултата, а след него Кишада се разписа на два пъти преди Мисиджан да покачи с четвърти гол още преди час игра. Даниел Генов вкара почетен гол за „железничарите” с безупречен пряк свободен удар.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

За втори път след миналия сезон Лудогорец стана шампион предсрочно, след като първите два пъти вдигаше трофея след големи драми в последния кръг. „Орлите” са недостижими на върха с 62 точки пред Литекс и Локо (Сф), които са с по 51 и имат съответно три и два мача до края на шампионата. Разградчани станаха вторият отбор след ЦСКА, който печели повече от три титли поред в българския елит. Александър Барт пък стана чужденецът с най-много титли в родния футбол – общо 6, две с Литекс и четири с Лудогорец. Лудогорец е вторият отбор от провинцията с четири титли след Литекс.

Празникът в Разград започна още преди мача с откриването на новата трибуна Моци. Лентата ѝ бе прерязана лично от премиера Бойко Борисов в присъствието на президента на БФС Борислав Михайлов. Двамата бяха разведени из новата трибуна от братята Домусчиеви.

След рязането на ленти дойде време за футбол и Лудогорец напълно доминираше на терена, за да заслужи четвъртата поредна титла и ще гони ново участие в групите на Шампионска лига или Лига Европа.

Още в началото Лудогорец стартира вихрено с неспирни атаки, а Локомотив имаше трудности да ги спира заради скоростта в разиграванията на домакините. Мисиджан овладя и намери Марселиньо вдясно и само шпагатът на Бранеков предотврати проблеми за Митрев.

Гъргоров стреля с много висока парабола от въздуха и качи кълбото върху мрежата на вратата. В следващата минута Митрев се разтегна максимално, за да избие силен изстрел на Кишада към левия ъгъл.

След четвърт час домакините пропуснаха два отлични шанса наведнъж, като първо Кишада получи сам вляво, копна с пас над Митрев, но защитник блокира удара към опразнената врата, а после стражът пак бе преодолян, но Бранеков изчисти пред голлинията. Орлин Старокин скочи най-високо след свободен удар за Локомотив, но с глава насочи на около половин метър покрай далечната греда.

Лудогорец поведе след образцова атака по шампионски в 32-ата минута. Марселиньо получи пред наказателното поле, пусна вляво за Мисиджан, който му върна в наказателното поле и кариоката пусна ниско покрай Митрев в десния ъгъл за 1:0.

Най-спорният момент в целия мач дойде в 43-ата минута. Тогава при меле пред вратата на Лудогорец Терзиев изчисти право в Йордан Тодоров, който овладя и вкара от воле, но съдията Ставров маркира негова игра с ръка и много спорно отмени попадението, което щеше да е изравнително.

Вместо това, в добавеното време на първата част преднината на шампиона бе удвоена. Абало отдясно върна за Марселиньо, който с едно намери Кишада в наказателното поле, той се освободи от пазача си с финт и матира Митрев с прецизен удар в далечния долен удар – 2:0.

На почивката Димитър Васев извади Гъргоров и пусна сина си Даниел Васев, а Лудогорец реши набързо мача с трети гол. Абало направи двойно след хубава петичка на Кайсара, после върна за Кишада пред врата, който се измъкна от двама и намери по диагонала мрежата за 3:0 точно пред трибуна „Моци”.

Третият гол напълно лиши мача от напрежение и Лудогорец набързо стигна до четвърто попадение. След бърза контра Абало отлично пусна в коридор за Мисиджан, който остави топката покрай Митрев и вкара на празна врата – 4:0 преди да е изминал и час игра.

Домакините значително свалиха оборотите с 4 гола аванс и дадоха шанс и на Локомотив да поиграе. Йордан Тодоров направи голям пропуск около дузпата след хубаво центриране на Романов от левия фланг и би покрай дясната греда.

Все пак в 66-ата минута Дяков направи нарушение пред наказателното поле и Даниел Генов препарира Чворович над стената за 4:1 и направи загубата по-почетна.

До края Йордан Тодоров направи още един голям пропуск и от чиста позиция би слабо в обсега на Чворович, който първо изби и после лови.

В последните минути публиката в Разград вече празнуваше титлата и чакаше звездното шоу със сръбската звезда Цеца, докато Локомотив ще продължи своята битка за класиране в Лига Европа и в последните два кръга на първенството.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч