3. Хеттрик на Гара прекъсна серията на „железничарите” (видео)

Хеттрик на Гара прекъсна серията на „железничарите” (видео)

Левски надви Локо (София) с 3:1 и оглави класирането, Гара Дембеле с първи хеттрик за „сините”

Отборът на Левски зае първото място в родната „А” група, след като надви с 3:1 отбора на Локомотив (София) в последния мач от втория кръг на българския шампионат. Така „сините” прекъснаха серията от пет поредни поражения, а героят за Левски отново бе Гара Дембеле. Нападателят вкара хеттрик във вратата на „железничарите” и затвърди доброто си представяне от началото на сезона, а Левски записа нова убедителна победа, въпреки липсата на Гаджев и Йовов.

Началото на срещата бе по-добро за футболистите на Локомотив, които отправиха първия точен удар в мача в 11-ата минута, когато Асамоа стреля силно от около 20 метра, но Георги Петков спаси без проблем.

Постепенно Левски взе инициативата в свои ръце и стигна до две чисти положения в 14-ата и 16-ата минута. Първо Бензукан от около 3 метра с глава не успя да уцели вратата, а малко след това неговия пример последва и Гара Дембеле, който от малкото наказателно поле не успя да засече топката в мрежата на Пейков.

До края на полувремето двата отбора бяха равностойни, не създаваха голови опасности и по нищо не личеше, че ще падне гол. Такъв обаче все пак падна в последната минута на продължението на първата част, когато Тасевски изведе Дембеле по прекрасен начин в наказателното поле, а той технично с левия крак вкара за 1:0 покрай плонжа на Пейков.

Втората част бе изцяло за отбора на Левски, който по-често поглеждаше към полето на съперника. След няколко добри атаки и един спасен удар на Жоазиньо от дъгата, се стигна до 74-ата минута, когато „сините” вкараха втори гол, а негов автор отново бе Гара Дембеле.

Хвърлена топка от тъч предизвика хаос в полето на „железничарите”, Тасевски скочи най-високо и отклони с глава към Дембеле, който с левия крак от въздуха препарира Пейков за 2:0. Само 4 минути по-късно пък Мюлдер бе съборен в наказателното поле от Лахчев и съдията отсъди дузпа, която Дембеле превърна в гол за 3:0 и оформи своя хеттрик.

Буквално в ответната атака обаче Локомотив върна един гол чрез резервата Преслав Йорданов, който стреля от границата на наказателното поле, последва рикошет, който заблуди Петков и топката влезе в неговата мрежа за 3:1.

До края на срещата „железничарите” опитаха да се върнат в мача, но стигнаха само до едно сносно положение, което обаче бе пропиляно с лека ръка от Искрен Писаров.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Левски записа заслужена победа с 3:1, която е втора за „сините” от два мача. Левски е лидер в „А” група с 6 точки, а Локомотив има 3.

Левски – Локомотив Сф 3:1
1:0 Дембеле 45+2’
2:0 Дембеле 74’
3:0 Дембеле 79’
3:1 Йорданов 81’

Левски: Петков, Мюлдер, Иванов, Милиев, Минев, Бензукан, Огнянов (Тевия 75’), Тасевски, Младенов (Киров 90’), Жоазиньо, Дембеле (Иса 80’)
Старши треньор: Ясен Петров

Локомотив: Пейков, Димитров, Савич, Лахчев, А. Атанасов, Горанов (Караджинов 64’), Дяков, Дафчев (Йорданов 74’), Писаров, Д. Атанасов (Романов 46’), Асамоа