3. Хеттрик на Камбуров носи успеха на Локо над Пирин в шестголов екшън и две дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив (Пд) се наложи с 4:2 над Пирин на "Лаута" в дебюта на Иван Иванов

Локомотив (Пд) победи Пирин с 4:2 в динамичен двубой игран на стадион "Лаута.

Хеттрик на Мартин Камбуров и гол красавец на Дани Кики наклониха везните в полза на момчетата водени от Илиан Илиев.

Мартин Тошев вкара двата гола за Пирин, но това не стигна на гостите, за да вземат нещо повече в този двубой.

Камбуров вече има 165 попадения, като с днешните три гола изпревари трима големи нападатели и влезе в топ 5 на реализаторите в "А" група. Срещата ще се запомни и с дебюта на Иван Иванов с екипа на Локомотив (Пд) в родното първенство.

Двубоят започна по-добре за гостите, които в първите минути създадоха няколко добри положения, но ги пропиляха.

При първата си по-опасна атака Локомотив откри резултата, след като Камбуров се разписа след грешка на централните бранители на Пирин. Малко по-късно Камбуров намери добре Гъргоров, но ударът на "бадема" мина на сантиметри от вратата на Костов.

Пирин успя да изравни резултата в 27-ата минута, след като Мартин Тошев се разписа с глава.

В 45-ата минута Камбуров реализира хладнокръвно от дузпа за 2:1 след нарушение на Сандански срещу Велковски.

През втората част Локомотив Пловдив беше господар на терена. В 53-ата минута Дани Кики с  уникален удар направи резултата 3:1, а пет минути по-късно Камбуров засече центриране на Кики и оформи хеттрика си.

В крайна сметка Локо (Пд) спечели мача и вече има 28 точки, колкото имат Ботев Пловдив и Черно море, а Пирин е 8-ми със 17 точки.