3. Хеттрик на Камбуров заличи постна продукция на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хеттрик на Камбуров заличи постна продукция на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) разби Любимец след 5 гола през второто полувреме

Локомотив (Пд) вкара 4 гола за 13 минути през второто полувреме и един в края, за да разбие Любимец с 5:0 на „Лаута”, след първо полувреме, достойно за „Б” група. Преди почивката двата отбора отчаяха зрителите с безличната си игра. Трагикомедията продължи, когато Танко Дяков си отбеляза автогол, с който домакините откриха резултата. Топката се удари като в колче преди да влезе зад голлинията. И само безспорната класа на Мартин Камбуров, нанизал хеттрик, заличи слабата продукция отпреди това, а Дани Кики добави един след грешка на вратаря Цанков.

Така „черно-белите” вече в 10 кръга редуват загуби с победи. С днешния успех те събраха 19 точки и излязоха на 4-ото място с точка пред Левски. Любимец записа втора поредна загуба и шести мач без успех, което ги оставя на 8-ото място с 13 точки.

Това е най-тежката загуба за новака в елита след 0:3 от ЦСКА в миналия кръг.

Първото полувреме беше изключително безлично. Лежерно темпо, слаб футбол, неточни удари, нежелание за игра. Локо (Пд) отправи 4 точни шута, но без да затруднят вратаря Цанков, който с минимална промяна на стойката ги ловеше. Единствено Здравко Лазар опита няколко нестандартни изпълнения, не довели до нищо. Негов удар от фаул в 17-ата минута намери мрежата от външната й страна. В 30-ата и в 38-ата Електричката стреля с обръщане, но при първия опит беше неточен, а при втория прати топката право в ръцете на вратаря.

Чак в края на полувремето Н’Дайе можеше да открие резултата, след като бе оставен сам във вратарското поле. Но засече центрирането от корнер с лице, топката отскочи от земята и излезе в аут.

След подновяването на играта Локомотив се оживи и в 49-ата минута създаде второто си положение. Данчо Тодоров получи извеждащ пас от дълбочина в пеналтерията и шутира мощно по диагонала, но сантиметри го разделиха от откриващ гол. Три минути по-късно Камбуров майсторски отклони центриране към десния долен ъгъл, но и той не успя да порази целта.

Това обаче направи опитният защитник на Любимец Танко Дяков в 56-ата минута. Той си вкара автогол след нещастен рикошет при свалена с глава топка от страна на Н’Дайе.

Головете започнаха да валят. В 61-ата минута Камбуров надскочи двама в пеналта, за да засече в мрежата центриране от корнер за 2:0.

Две минути по-късно Илия Мунин задържа неспортсменски Камбуров в наказателното поле и бе изгонен от дебютиращия в „А” група рефер Мартин Александров, който посочи и бялата точка. 32-годишният нападател показа как се реализира 11-метров наказателен удар с як шут в горния ляв ъгъл – 3:0.

В 69-ата минута влезлият току що Дани Кики изпревари вратаря на втория етаж, за да прокара топката зад голлинията – 4:0.

Крайното 5:0 оформи Мартин Камбуров с 9-ия си гол в първенството, паднал в добавеното време. Той се измъкна между двама и ниско покрай вратаря в обратния ъгъл наниза своя хеттрик.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза