3. Храбър Черно море не се даде на ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Храбър Черно море не се даде на ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

"Моряците“ и „червените“ с боево реми на „Тича“ - 1:1

Черно море и ЦСКА 1948 не се победиха в мач от XXXII кръг на футболната ни efbet Лига.

Срещата на „Тича“ завърши при равенство 1:1, след като гостите откриха резултата чрез Георги Русев (20) през първото полувреме, а през второто Алекс Фернандес (52) оформи крайното 1:1.

След него „червените“ вече са в серия от 5 шампионатни двубоя без победа и остават на 3-о място с 61 точки, докато „моряците“ са 5-и с 54 в своя актив.

Първата сериозна ситуация в мача бе за гостите в 5-та минута. След центриране в наказателното поле на Черно море Ивайло Чочев свали топката към Лазар Марин, който стреля, но топката се отби в напречната греда.

В 20-та минута ЦСКА 1948 откри резултата - Сидклей с далечен пас изведе зад защитата на Черно море Георги Русев, който напредна, излезе сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и с техничен удар вкара гол за столичани.

В 28-та минута домакините отправиха първия си удар в мача, с който можеха да изравнят резултата. Васил Панайотов стреля от 20-тина метра по диагонал отляво, но топката премина встрани от вратата.

В 30-та минута Ивайло Чочев пусна страхотен далечен пас към Марио Топузов, който надбяга Влатко Дробаров, излезе срещу вратаря Иван Дюлгеров и стреля слабо и стражът на домакините успя да спаси.

В 36-та минута Едгар Пашеко засече опасно топката с глава след центриране на Александър Василев отляво, но вратарят на ЦСКА 1948 Даниел Наумов показа класа и успя да избие. В 45+1 минута Симеон Петров засече с глава топката след центриране от свободен удар, но тя премина над вратата на Черно море.

В 46-та минута Черно море можеше да изравни резултата. Александър Василев стреля опасно от дистанция, но вратарят на гостите Даниел Наумов успя да спаси.

В 50-та минута Реян Даскалов стреля от повече от 30 метра, вратарят на Черно море Иван Дюлгеров, независимо че първоначално бе затруднен, успя да спаси. В 51-та минута след разбъркване в наказателното поле на гостите Алекс Фернандес от непосредствена близост уцели страничната греда.

Черно море изравни в минута по-късно. Велислав Василев успя да отнеме топката от Сидклей, след което се получи разбъркване, а най-съобразителен се оказа Алекс Фернандес, който с удар от няколко метра изравни резултата – 1:1.

В 56-та минута гостите можеха отново да поведат, но след удара на Парвиз Умарбаев от 20 метра вратарят Иван Дюлгеров улови.

В 94-ата минута Радослав Кирилов можеше да донесе трите точки на гостите, но ударът му беше неточен.

В шестата минута на допълнителното време Александър Василев стреля от дистанция, но стражът на гостите Даниел Наумов успя да спаси, за да завърши срещата при равенство 1:1.

Черно море – ЦСКА 1948 1:1
0:1 Георги Русев (20)
1:1 Алекс Фернандес (52)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов (к), 23. Едгар Пашеко, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса;

Треньор: Илиан Илиев;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 16. Сидклей, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов, 55. Светослав Диков, 10. Георги Русев;

Треньор: Тодор Янчев;

Съдия: Иво Андреев;