3. Христов и Зе Соарес точни за Левски в контролата с Металург

Христов и Зе Соарес точни за Левски в контролата с Металург

Левски победи Металург (Скопие) с 2:0 в контрола, която се игра на „Герена”.

Левски победи Металург (Скопие) с 2:0 в контрола, която се игра на „Герена”, предаде репортер на Novsport.com. Головете за „сините” паднаха през първата част, като бяха дело на Георги Христов в 30-ата и Зе Соарес в 44-ата минута на мача.

Проверката започна с минута мълчание в почит за загиналите български туристи в Охридското езеро.

Шампионът на България бе по-добрият отбор през първата част. В 17-ата минута Йовов удари гредата след силен шут.

Последва най-сериозното положение за гостите от Скопие, като Рутевски стреля, но Димитров успя да отбие в корнер.

Първият гол в срещата отбеляза Георги Христов в 30-ата минута. Той получи пас от Христо Йовов, след което прехвърли вратаря Манчевски за 1:0.

Минута преди края на полувремето Зе Соарес направи 2:0. Бразилецът стреля слабо, но Манчевски не се намеси добре и топката влезе в мрежата.

Защитникът на Левски Юсеф Рабех се контузи и бе принудително заменен от Елин Топузаков още през първата част. Травмата на мароканеца е в глезена, който бе наложен незабавно с лед.

През втората част Ратко Достанич направи множество смени като в игра се появиха Ортега, Балджийски, Табаков, Ангелов, Павлов, Васев и Симонович. Сръбският ветеран направи повторен дебют със „синята” фланелка.

Шампионите не стигнаха до нови попадения във вратата на Металург през втората част и мачът завърши 2:0.

Титулярен състав на Левски
: 31. Цв.Димитров 15. Бензукан 5. Рабех       55. Милиев 25. Вагнер 6. Тиберканин 27. Бардон 10. Йовов - к 21. Зе Соарес 99. Христов 20. Жоазиньо

В игра се появиха още:

11. Топузаков 17. Ортега 44. Балджийски 32. Табаков 36. Ангелов 33. Павлов 34. Васев 70. Симонович

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение