3. И Лил сложи петица на Локомотив (Мездра)

И Лил сложи петица на Локомотив (Мездра)

Локомотив (Мездра) записа трета загуба по време на лятната си подготовка в Холандия, съобщиха специално за Novsport.com от пресслужбата на отбора. Днес тимът на „железничарите” бе разбит с 0:5 от френския Лил в контрола, която се игра на стадион „Пол Делмоте” в северо-източното градче Линселс. В предишните две проверки на играчите на Георги Бачев загубиха с 1:2 от турския Сивасспор и с 0:5 от шампиона на Белгия Стандарт (Лиеж).

Френският тим създаде първото си по-опасно положение още в 3-ата минута, когато Вандам центрира към Фрау, но стражът на българите Георги Георгиев се намеси авторитетно и изби. „Железничарите” отвърнаха с опасен изстрел на Ивайло Димитров – Шведа, който попадна в ръцете на Укиджа. Няколко минути по-късно преотстъпеният от Милан Пиер Аубемеянг стреля много опасно от границата на полето, а топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Георгиев.

В 14-ата минута дойде и най-опасното положение за играчите на Георги Тодоров. Страти Илиев изпълни късо пряк свободен удар към Георги Каранейчев, който изстреля истински снаряд от 25 метра, но топката облиза напречната греда. Френският тим постепенно усили натиска и закономерно откри резултата в 24-ата минута. Играч на Лил центрира от корнер, Петер Франкар се извиси над бранителите в „бяло” и с глава разстреля Георгиев за 1:0.

Само 5 минути по-късно Аубемеянг центрира към Мавуба, който пропусна да удвои резултата от много изгодно положение. Две минути преди края на първата част Рами изведе Аубемеянг на границата на малкия пеналт, но ударът му от 6 метра бе блокиран от защитник на мездренчани.

В 49-ата минута Франкар проби по лявото крило и центрира в наказателното поле към Пиер-Емерик Аубемеянг, който с глава удвои преднината на своя отбор – 2:0. Българският тим отвърна с опасен изстрел на Димитър Петков – Макето, който сериозно затрудни стража на домакините. Влезлият като резерва Емерсон можеше да отбележи трети гол в 65-ата минута, след като засече с глава центриране на Туре, но отново вратарят на Локомотив парира удара му. Десетина минути след това Туре излезе очи в очи с Георгиев, но юношата на Левски запази самообладание и успя да избие топката.

В 80-ата минута Хазард центрира в наказателното поле към словака Роберт Витек, който овладя топката на точката за изпълнение на дузпи и с прецизен изстрел матира за трети път в мача Георгиев. Само две минути по-късно влезлият като резерва Седрик Басея с много силен шут вкара четвърти гол за своя отбор, а в 88-ата минута Матю Дебуши с изстрел от 20 метра оформи крайното 5:0.

Последната проверка на мездренчани е на 18-и юли с отбора на Манисаспор, който наскоро се завърна в турската Суперлига. По всяка вероятност двубоят ще се състои в селцето Епе, където българският тим провежда своята подготовка.

Лил:
Александър Оукиджа, Франк Берия (62’ Никола Плестан), Петер Франкар (62’ Емерсон), Адил Рами (62’ Орелиен Шеджу), Сойер (46’ Флоран Балмон), Рио Мавуба (46’ Седрик Басея), Янис Салибур (62’ Еден Хазард), Джери Вандам (62’ Роберт Витек), Пиер-Емерик Аубемеянг (62’ Ларсен Туре), Пиер-Ален Фрау (62’ Матю Дебуши)

Локомотив: Георги Георгиев (Христо Иванов), Мартин Дечев (Цветан Зарев), Предраг Пажин, Станимир Господинов, Николай Христозов, Димитър Петков (Самир Аесс), Виктор Софрониев, Страти Илиев, Ивайло Димитров (Любомир Тодоров), Страхил Попов (Цветомир Матев), Георги Каранейчев (Боян Гайтанов)

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза