3. И Локо (Пд) не успя да спре Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

И Локо (Пд) не успя да спре Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сините трябваше да търсят път към вратата 77 минути, Бедоя с първи гол за сезона

Левски постигна четвърта поредна победа, след като се наложи над последния отбор, който му нанесе загуба – Локомотив (Пловдив). След 1:0 на „Герена” с първия гол на Мигел Бедоя този сезон „сините” възстановиха разликата от 4 точки пред Литекс и дръпнаха с 6 пред вече четвъртия Лудогорец.

В мач без много чисти ситуации сините имаха превес, като търсеха път към вратата до 77-ата минута, когато Бедоя беше точен на добавка след удар с глава на резервата Мики Орачев.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Най-чистото положение през първото полувреме беше за Локомотив, като Йоргачевич парира опит на бившия левскар Стефан Велев.

Гостите бяха съпътствани от контузии. Пламен Крумов игра полувреме и половина с превързана глава, а преди гола за Левски стълбът в отбраната на „черно-белите” Кирил Котев излезе принудително, също с проблем с главата.

Левски продължи серията без загуба на 11 мача във всички турнири, като за последно загуби именно от Локомотив в шестия кръг. А „смърфовете”, които бяха без своя ас Мартин Камбуров за първи път, допуснаха първа загуба след четири отлични двубоя за първенство.

Секунди след началото Радослав Цонев опита да си изпроси дузпа със симулация, но реферът Николай Йорданов не се хвана.

Иначе сините тръгнаха в атака от самото начало. В 3-ата минута пред Белаид се откри възможност да стреля с глава отблизо, но сила и точност не му достигнаха.

Локомотив отвърна с може би най-чистото положение през първото полувреме. Димо Бакалов бе изведен и тръгна към наказателното поле, но се забави. Все пак нападателят разигра със Стефан Велев на двойно и последният излезе очи в очи с вратаря, но Йоргачевич парира.

Двуострият мач продължи с удар с глава на Умар Диаби, отскочил в земята и излязъл в аут.

Въпреки че държеше инициативата, Левски не успя да открие до почивката.

„Сините” продължиха да търсят път към вратата и след подновяването на играта. Ел Харуби спаси удар в неговия ъгъл на Де Ноойер по диагонала.

Няколко минути по-късно Кирил Котев получи удар в главата и само за малко се завърна в игра преди да бъде заменен. Това сякаш беше повратен момент в мача. А Стойчо Стоев направи ход с включването на Мики Орачев на лявото крило.

Само минута след като се появи в игра, Орачев бе оставен непокрит при центриране на Живко Миланов, стреля с глава, Ел Харуби изби, но топката попадна у Мигел Бедоя, който отблизо на празна врата не сбърка – 1:0 в 77-ата минута.

Испанецът отбеляза първото си попадение този сезон.

Така, лидерът Левски събра 31 точки, следван от Литекс с 27, Берое с 26, Лудогорец с 25.

Локомотив остана на 7-ата позиция с 18, като има преднина от 6 спрямо зоната на баража за оцеляване.