3. Идриси донесе успеха на Локо (София) над Калиакра с гол в последните секунди (видео+снимки)

Отборът Локомотив (София) направи нова решителна крачка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се наложи много трудно с 1:0 над тима на Калиакра в скучен мач

Отборът Локомотив (София) направи нова решителна крачка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се наложи много трудно с 1:0 над тима на Калиакра в скучен мач. Срещата се игра на стадион „Калиакра” в Каварна и бе последна от програмата на 18-ия кръг на родната „А”, а единственото попадение бе дело на Идриси в даденото от рефера продължение.

Двубоят започна в много бавно темпо и неточен удар на Джонсън с десния крак от границата на пеналта на домакините. В 8-та минута пък Тевия опита късмета си от около 20 метра, но и неговият изстрел не намери целта.

След първите 15 минути Калиакра осъществи натиск и в 23-ата минута Пейков трябваше да се намесва след хубав пробив и удар на Станчев през центъра. Грешните пасове в средата на терена обаче продължаваха, а положенията пред двете врати все така отсъстваха.

Може би най-опасният удар за тази първа част дойде в 28-ата минута, когато Джемал Джонсън стреля от фаул, но топката премина много близо до вратата на Господинов.

С това обаче се изчерпаха и всички по-любопитни ситуации пред двете врати за първото полувреме и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново стартира със слаба игра на двата тима и немощен удар на Станчев, който попадна в ръцете на Пейков. 6 минути по-късно Димов от домакините можеше да си вкара автогол, след като отклони с глава центриране отдясно на Иво Димитров, но Господинов бе на мястото си и спаси.

С напредване на времето умората все повече натежаваше в краката на футболистите, а темпото на игра ставаше все по-мудно. В 72-ата минута дойде и най-чистото положение в мача, когато Детелин Димитров стреля по земя с левия крак, Пейков не се намеси убедително, но след това бранител на столичани изчисти в корнер.

До края на двубоя гостите опитаха финален натиск, който даде резултат в 93-ата минута, когато Дафчев намери Идриси в наказателното поле, а мароканецът с първия си гол в професионалния футбол донесе трите точки на „железничарите”.

След успеха столичани се изкачиха на 4-о място във временното класиране с актив от 34 точки, на 1 зад 3-ия ЦСКА. Домакините от Калиакра пък са 13-и с 16 пункта.

Фотогалерия от мача можете да видите ТУК.
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА