3. Играчи на Локо (Сф) заложили срещу себе си

Играчи на Локо (Сф) заложили срещу себе си

Играчи на „Локо" (Сф) са изкарали пари от мача срещу „Черноморец" въпреки срамната загуба с 0:4. „24 часа" твърди, че някои от футболистите на „железничарския" клуб са заложили суми именно за поражения на своя тим.

Играчите направили това като отговор на забавянето на заплати. „Червено-черните" не са вземали такива от 3 месеца. При други служители в „Локо" паузата е по-дълга. За забавяне на плащания призна след мача с „Черноморец" изпълнителният директор Георги Марков.

Не е ясно точно по каква схема са заложили парите решилите да напълнят все пак джобовоте си от футбол играчи. През първата част „железничарите" пуснаха 3 гола. След почивката гостите от Бургас вкараха още едно попадение. На очи се набодоха поне 3 фрапантни пропуска на домакините.

Подозрение, че футболисти на „Локо" са играли тото, имаше и след двубоя с „Левски". В него „червено-черните" пуснаха 4 гола за едно полувреме на „Герена".

Другата седмица се очаква да бъде внесена някаква яснота около съдбата на закъсалия столичен клуб. Собственикът Николай Гигов, който от 18 г. непрестанно налива пари в него, обяви, че ако не получи за ползване стадиона, със сигурност си тръгва след Нова година. Шансът „Локомотив" да мине в ръцете на бизнесмена изглежда малко вероятен. Големият проблем със съоръжението в квартал Надежда са претенциите на реститути. На тях им бе възстановено правото върху земята в част от стадиона и те искат по 250 евро на квадратен метър. При отегляне на Гигов едва ли ще се намери кой да финансира „железничарите" и може да се стигне до закриване на клуба.

В 7,30 ч тази сутрин играчите на „Локо" заминават за Балчик. Групата от 20 футболисти ще отседне там за двата си мача срещу „Калиакра". В Каварна „червено-черните" първо излизат утре в среща от турнира за купата на България, а в събота е мачът за първенство.

Сираков: Левски вижда светлината, мина през най-тъмните времена