3. Илиян Илиев ще може да разчита на всички футболисти за мача срещу Калиакра

Илиян Илиев ще може да разчита на всички футболисти за мача срещу Калиакра

Съдийската комисия на БФС назначи съдийска бригада от столицата за срещата край морето. Главен съдия ще е Александър Костадинов, а негови асистенти ще са Николай Георгиев и Петър Стойчевски. За четвърти съдия е назначен Иван Кирилов от Варна. В края на април Костадинов ръководи директният сблъсък за оцеляване в Петрич между съставите на Беласица и Берое, и с безумните си отсъждания даде преднина в преките двубои на домакините. Първо реферът от столицата свири много спорно дузпа в полза на Беласица в 66-ата минута и вдигна червен картон на Тодор Тодоров за оспорване, с което предреши срещата. През този сезон Костадинов не е ръководил срещи на Калиакра и Берое.

Берое гостува на Калиакра (Каварна) в среща от XIII кръг на Източната "Б" група. Двубоят днес от 16:30 часа и ще се играе на осветление. За първи път от началото на сезона Илиан Илиев ще може да разчита на всички футболисти. "Зелените" вече пристигнаха в Каварна, а от 17:30 часа ще проведат занимание на градският стадион в града.

След трудната победа в изминалия кръг над Светкавица и лошата серия на домакините старозагорци излизат за задължителна победа. След наказание се завръщат Костадин Видолов, Атанас Атанасов, Дончо Атанасов и Милчо Танев. Здравко Илиев и Димитър Чечев са напълно възстановени, но и двамата не попаднаха в групата. Слави Жеков и Захари Димиторов тренираха на облекчен режим в началото на седмицата, но от сряда се готвят на пълни обороти и със сигурност ще започнат в титулярният състав.

Илиан Илиев и този път няма да изневери на схемата 4-5-1. На вратата ще застане Даниел Белчев. Пред него от дясно на ляво ще действат Александър Александров, Тодор Тодоров, Петър Колев и Атанас Атанасов. Наставникът на старозагорци ще трябва да избере един измежду Ахмед Хикмет и Милчо Танев за опорен полузащитник, като шансовете на първият са малко по големи. Останалите в средата на терена ще са капитанът Слави Жеков и Костадин Видолов, а по крилата ще действат Петър Димитров и Дончо Атанасов. Самотен в атака и този път ще е Захари Димитров.

Излизаме срещу Калиакра в един труден за тях момент. Сигурни сме, че те ще играят на предела на възможностите си, да докажат, че тези загуби са били случайни и да зарадват техния президент-кмет. Но пак ви казвам - във всеки един мач излизаме за победа, във всеки един мач съперниците ни играят на предела на възможностите си и затова сме подготвени за такава битка. Гледали сме мача им с Раднево и преди това сме ги наблюдавали. Имат нов треньор, имаме предположения по какъв начин ще излязат. Един отбор, който е силен на статични положения. Имат високи хора и определено са силни в тази част. Но мачът не е само статични положения, играе се доста повече и да се надяваме, че няма да имаме такива проблеми", заяви вчера помощник-треньорът Ивко Ганчев.

Преди срещата срещу лидерът във временното класиране Калиакра е в серия от четири поредни загуби - три за първенство и една за купата на страната. След поражението в Раднево от Миньор с 3:1 преди седмица довела до уволняването на досегашният треньор Атанас Атанасов срещу Берое тимът от Каварна ще бъде воден от досегашният помощник Радостин Трифонов. Трифонов е бил начело на Калиакра във В група, а също така е водил и състава на Шабла. Той ще бъде начело на отбора в оставащите 3 срещи до зимната пауза.

След дванадесет кръга домакините от Каварна заемат единадесето място във временното класиране с актив от 14 точки. Съперникът на старозагорци е спечелил 4 срещи, в два от двубоя са завършил наравно и 5 пъти са губили от началото на първенството. Като домакин Калиакра има три победи над Черноморец (Балчик) с 1:0, Светкавица (Търговище) с 2:1 и Родопа (Смолян) с 3:0, две равенства - 3:3 с Дунав (Русе) и 0:0 с Нафтекс (Бургас). Преди две седмици Калиакра загуби на своя стадион от Марица (Пловдив) с 1:2.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо