3. Испанец разплака Миньор на "Овча купел"

Испанец разплака Миньор на "Овча купел"

Пернишкият тим записа трета поредна загуба с 0:1, този път от Славия.

Славия победи Миньор (Перник) с минималното 1:0 в първия мач от 8-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Славия” в столичния квартал Овча Купел. Единственото попадение в мача отбеляза дебютантът Дидак Гонсалес в 58-ата минута.

След този мач тимът на Вили Вуцов записа трета поредна победа, докато за гостите от Перник това е трети пореден неуспех.

Срещата, която се игра пред около 1000 зрители на стадиона в Овча Купел започна динамично за двата отбора, които излязоха крайно мотивирани да добавят важни три точки в своя актив. Впоследствие темпото на игра спадна и реалните голови положения пред двете врати не бяха много.

Тимът на Славия владееше топката през по-голяма част от времето, но гостите от Перник залагаха на добри контраатаки, с които успяваха да затруднят своя съперник.

В 7-ата минута Тодор Колев засече с глава центриране на Асен Николов, но защитата на Миньор се справи и изчисти топката. Четири минути по-късно Коце Хазуров нахлу в наказателното поле на домакините след като бе изведен от Янкович, но Кавдански изчисти в корнер.
Първата реална опасност пред една от двете врати дойде в 14-ата минута, когато Хазуров открадна топката от играч на Славия и пусна хубав пас към Румен Трифонов. Той отправи топовен изстрел към вратата на Мболи, но стражът изчисти топката в корнер.

В 25-ата минута Христо Господинов центрира опасно в наказателното поле на Славия, но Мболи се извиси и улови коженото кълбо.

Три минути по-късно Попара центрира коварно в наказателното поле на Миньор, Жуниньо засече с глава, но Ивайло Иванов изби в нов корнер. След неговото изпълнение Николов стреля, но топката бе изпратена право в ръцете на вратаря.

Тимът на Вили Вуцов проспусна добра възможност да открие резултата в 33-ата минута след като Тодор Колев отправи прецизен шут от пряк свободен удар, но Иванов се извиси и изби връхлитащата топка. Три минути по-късно Господинов стреля от фаул директно в очертанията на вратата, но топката се озова право в ръцете на Мболи.
До края на първите 45 минути не се случи нищо по-интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част на срещата започна значително по-динамично и предложи на зрителите повече интересни моменти и голови положения.

В 47-ата минута Дубала отправи хубав изстрел след центриране на Павле Попара, но топката прелетя над напречната греда.
Минута по-късно Коце Хазуров нахлу в наказателното поле на Славия, след което пусна към Янкович. Той стреля от ъгъла на наказателното поле, но Мболи без проблем отрази удара му.
В 53-ата минута Галин Иванов стреля с глава, но топката се озова в ръцете на Ивайло Иванов.

Момчетата на Вили Вуцов, които до този момент бяха по-напористия отбор на терена откриха резултата в 58-ата минута. Испанецът Дидак Гонзалес дебютира с гол след като изстрелът му срещна левия стъраничен стълб и се оплете в мрежата на Миньор.

Това попадение не успя да обезкуражи футболистите на Тони Велков, които бяха решени на всяка цена да върнат изравнително попадение.

В 69-ата минута Коце Хазуров напредна в наказателното поле, след което беше блокиран. Николов догони топката и шутира от ъгъла на наказателното поле, но Мболи плонжира и спаси.
В 73-ата минута Господинов центрира опасно от корнер, но Мболи се извиси и улови коженото кълбо.

Пет минути по-късно домакините реализираха поредната си хубава атака в лицето на влезлия като резерва Галин Иванов. Футболистът се измъкна технично от жълто-черната защита и стреля, но топката беше избита в корнер.
В 90-ата минута Дубала, който получи топката в наказателното поле на гостите се обърна и стреля в движение, но не уцели рамките на вратата.

С това положенията пред двете врати се изчерпаха и Славия победи Миньор с минималното 1:0.