3. ИСТОРИЧЕСКИ РЕЗИЛ! Левски отпадна от Лига Европа след 0:4 на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" не оказаха никаква съпротива на АЕК Ларнака в реванша

Левски записа исторически резил в Европа! "Сините" загубиха с 0:4 реванша от втори квалификационен кръг на Лига Европа срещу АЕК Ларнака и след 0:3 в първия мач отпадат безславно от турнира. Българите не оказаха никаква съпротива, а капитанът на гостите Иван Тричковски им вкара и четирите попадения.

Това беше една тежка вечер за всички деца, които изгледаха уникалния провал на "Герена". Както е известно тимът на Петър Хубчев е наказан и според разпоредбите на УЕФА на трибуните бяха допускани само групи от малчугани до 14 години с придружител.

Досега само още веднъж Левски е губил с 0:4 у дома в евротурнирите. Това се случи през 2009 година, но тогава съперник все пак беше италианския Лацио.

Ивайло Найденов започна на мястото на наказания Живко Миланов. Дебют направи новото попълнение Роберта. Диан Иванов зае мястото на Каргас в центъра на защитата, а Станислав Костов беше предпочетен пред Дени Алар.

Проблемите за "сините" започнаха още преди да е изтекла и една минута от мача на "Герена". Хали Тиам се свлече на земята. След намесата на лекарския екип, той се опита да се завърне на терена, но неуспешно. Контузията му се оказа сериозна и в 4-ата минута беше заменен принудително с Илия Юруков.

Междувременно Левски можеше да открие резултата. Костов изведе Найденов в наказателното поле на кипърците. Защитникът върна към Роберта, чийто удар обаче беше спасен от вратаря Тоньо Родригес.

Надеждата на домакините за обрат бързо започна да гасне. В 8-ата минута АЕК вече водеше с 1:0. Тричковски се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Райнов срещу Яну в наказателното поле. Малко след това Яну се опита да си изпроси втори наказателен удар, но реферът не се върза.

В 25-ата минута Ектор Евел извърши нарушение подобно на това, за което Живко Миланов беше изгонен в Кипър, но се отърва без картон, въпреки бурните протести на играчите в синьо.  Двубоят на практика приключи в 29-ата минута, когато Тричковски вкара втори гол за гостите. Той получи отличен пас от Яну и с удар от движение простреля Миятович.

Тричковски бе изведен сам срещу вратаря в 32-ата минута, но Миятович предвидливо излезе и успя да блокира удара на нападателя. Три след това Станислав Костов получи от Иван Горанов в наказателното поле на АЕК, обърна се и стреля, Тоньо улови без проблем.

В добавеното време "сините" извадиха късмет Тричковски стреля по диагонала покрай Миятович, но топката мина встрани от вратата.

Паулиньо пропусна да намали в 50-ата минута, когато Тоньо спаси удара му с левия крак. Гостите с лекота стигаха до Миятович. В 65-ата минута Тете проби отляво, центрира в наказателното поле, където Тричковски надскочи Деян Иванов, но не успя да нанесе хубав удар с глава.

В 75-ата минута резултатът стана класически. Тричковски. Акоран центрира от пряк свободен удар, македонецът бе изпуснат от Райнов и с удар от движение преодоля Миятович за трети път. В 82-ата минута кипърците нанесоха четвъртия си удар. Акоран се справи с Горанов отляво, преодоля и Рейш и подаде към Тричковски, който засече топката във вратата за 0:4.

Извън събитията на терена се видяха и още смущаващи неща около организацията в Левски. Абсолютно несериозно е да няма рекламно трасе на мач от Европа, нещо което не се случва дори и в Албания...

А след мача работа с децата по трибуните трябвада започнат психолози.....Дотук те научиха, че футбол се играе на празни трибуни и домакините винаги падат. И че македонецът Тричковски може да стане идол на децата, след като Казахстанския Меси не успя.......

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 1. Миятович, 4. Горанов, 6. Найденов, 39. Деян Иванов, 22. Рейш, 23. Тиам, 70. Райнов, 7. Паулиньо, 17. Роберта, 29. Костов, 99. Станислав Иванов

АЕК ЛАРНАКА: 25. Тоньо Рамирес, 4. Трюлс, 5. Майсов, 27. Раул, 13. Евел, 10. Тричковски, 99. Яну, 18, Гонзалес, 22. Саастре, 41. Начо Касес; 8. Акоран

90 - Край на мача!

82 - ГОЛ ЗА АЕК! Тричковски се разписва за четвърти път във вратата на Левски!

81 - Картон и за Илия Юруков

78 - Жълт картон за Танди

76 - Тюлемесе заменя Касес

75 - ГОЛ ЗА АЕК! Тричковски заби третото си попадение във вратата на "сините". Акоран центрира от пряк свободен удар, македонецът бе изпуснат от Райнов и с удар от движение преодоля Миятович

70 - Танди влиза, Трюлс излиза

68 - Дравко Димитров злезе вместо Станислав Иванов

63 - Удар на Мазурек беше спасен от вратаря Тоньо

62 - Жълт картон и за Мартин Райнов

59 - Иван Горанов получи жълт картон за груб фаул срещу Акоран

54 - Промяна и в състава на гостите - Тете заменя Раул

52 - Смяна в състава на Левски: Франко Мазурек влиза на мястото на Станислав Костов

50 - Самостоятелен пробин на Паулиньо завърши с удар на базилеца, който е спасен от Тоньо

46 - Начало на второто полувреме!

45+4 Край на първото полувреме!

45+2 Късмет за Миятович! Удар на Тричковски по диагонала мина покрай вратата!

44 - Неточен удар на Костов. Найденов получи топката отдясно в наказателното поле и подаде към нападателя, който стреля високо над вратата.

38 - Неточен удар на Паулиньо от далечна дистанция

35 - Станислав Костов получи от Иван Горанов в наказателното поле на АЕК, обърна се и стреля, Тоньо улови без проблем

29 - ГОЛ ЗА АЕК! Тричковчски се разписа за втори път в мача. Той получи отличен пас отдясно и с мощен шут направи безпомощен вратаря Миятович!

23 - Раул от АЕК също е санкциониран с картон

21 - Деян Иванов получи първия жълт картон в мача

13 - Яну се опита да си изпроси втора дузпа, но съдията не се върза

12- Акоран центрира, Миятович плонжира и улови топката

8 - ГОЛ ЗА АЕК! Тричковски вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Райнов срещу Яну в наказателното поле на Левски!

4 - Проблем за "сините"! Хали Тиам е заменен принудително от Илия Юруков, след като получи контузия още в първите секунди на двубоя и не може да продължи

3 - Пропуск! Левски можеше рано да вземе аванс в мача. Костов пусна извеждаж пас към Найденов в наказателното поле на кипърците. Защитникът върна към Роберта, чийто удар обаче беше спасен от вратаря Тоньо Родригес

1 - Начало на мача!
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч