3. Италия би икономично "лъвовете", убивайки всички надежди на националите за Евро 2016 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Де Роси донесе победата за "адзурите" след ранен гол от дузпа

България инкасира нова загуба в квалификационния цикъл за Евро 2016, след като отстъпи с 0:1 пред Италия при гостуването на „адзурите” на стадион „Ренцо Барбера”. Домакините стигнаха до бърз гол още в 6-ата минута, когато точен от дузпа бе Де Роси, което се оказа и достатъчно за „адзурите” да вземат трите точки.

Италия започна ударно двубоя и се хвърли в атака още с първия съдийски сигнал и след по-малко от минута домакините имаха чиста възможност да открият резултата. Грациано Пеле се възползва от свободното пространство отляво и шутира по земя, но Митрев отби топката, Ел Шаарави направи добавка със задна ножица, но изкара над вратата.

Три минути по-късно Веселин Минев бе изненадан от Кандрева и при опита си да изчисти топката спъна италианецът, за което главният рефер отсъди дузпа. Де Роси бе точен, но Сергей Карасьов нареди пребиване на дузпата заради влязъл в наказателното поле футболист на домакините преди съдийския сигнал. Последва нов удар на Де Роси, Митрев хвана ъгъла, но все пак не му достигна малко и Италия поведе в 6-ата минута.

Най-чистото положение за „лъвовете” се откри в 19-ата минута, когато Ивелин Попов открадна топката от Де Роси в центъра на терена, Мицански овладя и напредна и от дъгата на наказателното поле стреля силно, но Джанлуиджи Буфон, който играеше своя мач номер 150 за Италия, успя да отклони решаващо топката.

Отбраната на българския тим изпитваше сериозни затруднения с бързите флангови атаки на Италия, а в 27-ата минута късметът покри Митрев, след като при центриране на Вераи Грациано Пеле можеше да удвои преднината на домакините, но не успя да насочи точно кълбото.

Митрев трябваше да показва рефлекса си секунди след началото на втората част, след като при удар на Пароло топката рикошира коварно в тялото на бранител, но стража на вратата на гостите плонжира отлично и изби в корнер.

В 55-ата минута Мицански настъпа с бутоните Де Роси, след което италианецът му отвърна и го изрита без топка, за което и двамата футболисти бяха изгонени с директни червени картони, оставяйки своите отбори в намален състав.

Удар на Тодор Неделев мина в опасна близост до сглобката на вратата в 61-ата минута, а няколко минути по-късно Ел Шаарави навърза няколко бранители в бяло и пробва силен диагонален шут, но Митрев улови.

Темпото се вдигна в последните минути, като Буфон трябваше да спасява силен удар на Миланов в добавеното време, а грешка на Бодуров можеше да се окаже подарък за Едер, но резултатът остана непроменен и България записа нова загуба, с което загуби шансове за класиране за Евро 2016.

Галерия със снимки от срещата можете да видите тук!

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)