3. Изключителен Буфон донесе трите точки на Италия срещу България, "лъвовете" с първа загуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Скуадра адзура" победи с 1:0 с гол на Джилардино, Буфон с 3 невероятни намеси

Националният отбор на България по футбол допусна първа загуба в квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014-а година, след като тази вечер отстъпи с 0:1 на лидера в нашата квалификационна група "В" - Италия.

Двубоят се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Палермо пред около 36 хиляди зрители, а единственото попадение бе дело на Джилардино в 37-ата минута.

Така "адзурите" почти сигурно ще се класират директно за финалите в Бразилия следващото лято, докато "лъвовете" остават в борбата за 2-то място в групата и класиране за плейоф.

Във вторник вечер, на 10-и септември, "трикольорите" гостуват в изключително важен сблъсък на аутсайдера в групата Малта. След това следва визита на Армения, за да завършим цикъла с домакинство на Чехия.

Срещата започна с удар на Джилардино още в 30-ата секунда, който обаче не затрудни Николай Михайлов.

Като цяло обаче "трикольорите" започнаха много добре мача, като не даваха кой знае какви възможности за "адзурите". "Лъвовете" стартираха агресивно в средата на терена и в 8-та минута Неделев овладя пред пеналта на домакините и стреля с левия крак, но над вратата.

10 по-късно Пирло стреля от дистанция след пас на Инсине, топката прелетя над вратата на Михайлов. В 20-ата минута пък българите изтърваха най-добрата си възможност за първото полувреме. Тогава при една хубава контраатака Попов намери Тонев пред наказателното поле, играчът на Астън Вила стреля силно с левия крак, ала Буфон спаси.

След преполовяването на полувемето обаче италианците започнаха да затягат обръча около наказателното ни поле. В 24-ата минута Джилардино получи в пеналта, намери с едно докосване Де Роси, който обаче не успя да уцели вратата от десетина метра.

120 секунди след това Инсине шутира много мощно от границата на наказателното поле, ала Михайлов внимаваше и спаси.

Така дойде 37-ата минута, когато След бърза контраатака за домакините Кандрева получи на левия фланг, премина през Йордан Минев и центрира в пеналта, където Джилардино се извиси и с глава даде аванс на италианците.

3 минути след това дойде нова опасна акция на "скуадра адзура" по лявото крило. Антонели намери Инсине, който продължи отново за Антонели, той навлезе в пеналта и центрира остро за Джилардино, но Михайлов пресече подаването с една ръка.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част стартира с добра възможност за домакините. Тогава Джилардино бе изведен зад гърба на отбраната ни, ала изстрелът му с левия крак бе слаб и не затрудни Михайлов.

След това положените "трикольорите" натиснаха здраво и в 49-ата минута сътвориха невероятен пропуск. Тогава Дяков центрира в отдясно в наказателното поле, където Неделев подаде с левия крак за Попов, който засече от малкото наказателно поле, но Буфон показа невероятен рефлекс и спаси сигурен гол.

В 61-ата минута стражът на домакините отново трябваше да показва невероятната си класа, парирайки на голлинията удар с глава на Иван Иванов след корнер.

След броени секунди пред вратата на Италия отново стана напечено. Тогава Буфон отрази удар с глава отблизо на влезлия току що Рангелов, след това топката стигна у Георги Илиев, който шутира от дузпа, ала кълбото се отби в тялото на играч на Италия.

В 64-ата минута страхотно двойно подаване на Неделев и Дяков завърши с изстрел към далечния ъгъл на крилото, но топката премина покрай вратата.

10 минути след това всичко можеше да свърши, тъй като Иванов върна рисковано за Михайлов, който бе пресиран от Джилардино, стражът сбърка, нападателят шутира с левия крак, но Бодуров изчисти от голлинията.

В самия край на мача нашите пропуснаха нова хубава възможност да стигнат до точката. В даденото от рефера продължение Делев центрира отляво, играч на Италия отклони към далечната греда, където Йордан Минев можеше да изравни, но не успя да уцели вратата.

Така Италия спечели нови три точки по пътя си към Мондиал 2014 и вече на 99% е участник на финалите. "Скуадра адзура" вече има актив от 17 точки, а "лъвовете" са втори с 10. Чехия, Армения и Дания пък са с по 9 точки.
Първо в NS: Без нов вратар в Левски до зимата