3. Изпълнен с желание отбор на Монтана отстрани ЦСКА от турнира за купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лидерът в Б група хвърли бомбата в турнира, елиминирайки колебливите „армейци” в продълженията

Монтана направи голямата изненада в 1/16-финалите на купата на България. Лидерът в Б група показа много добра игра и отстрани водачът в  А група ЦСКА след 2:1. Двубоят предложи много интересни моменти, като по-голямата част от положенията бяха пред вратата на столичния отбор. Срещата се игра 120 минути, след като в редовното време резултатът бе 1:1.

Голът за ЦСКА вкара влезлият като резерва Тони Силва,  а точни за Монтана бяха Мирослав Антонов и Сергей Георгиев, който се разписа в 104-ата минута.

Така, ЦСКА допусна да бъде отстранен от отбор от по-долна дивизия за пети път в историята. Гостите от София не се представиха особено убедително и заслужено се оттеглят от турнира. Липсваше им агресията и остротата в нападение, а в защита бяха допуснати много грешки.

Двубоят на стадиона в Монтана започна в спокойно темпо. Тимът на домакините стоеше много добре на терена и играеше с видимо самочувствие срещу водача в А група. Футболистите на треньора Ферарио Спасов действаха много концентрирано, предвижваха се компактно по терена и не оставяха на „червените” да действат свободно в тяхната половина. Те дори леко вдигнаха оборотите и създадоха всички по-интересни положения през първото полувреме, докато гостите от София като че ли играха с не особено голямо желание и имаха ситуации пред вратата на монтанци, които можех да се преброят на пръстите на едната ръка.

Домакините не се защитаваха отчаяно и не чакаха на контраатаки да изненадват съперник си, а градяха много добри атаки и с по няколко бързи паса преодоляваха цяла отбрана на „армейците”, където силно се усещаше липсата на Сашо Тунчев и Вальо Илиев.

Още в шестата минута пред Монтана се откри много добра възможност да открие резултата. Тогава Сергей Георгиев бе изведен с прецизен пас в наказателното поле и отправи силен удар без да се замисля, но стреля много неточно.

Гредата също влезе на помощ за столичани. В 23-ата минута ударът на Георгиев се отби в десния страничен стълб. След това топката попадна в краката на Мирослав Антонов, но шутира право в тялото на Денис Причиненко. Бранителят не изчисти особено добре и топката попадна в Минчев, който моментално я прати към вратата и кълбото спокойно влизаше. Антонов обаче я докосна в последния момент и я прати в опразнената врата. Голът не бе зачетен, защото нападателят бе в положение на засада. Това положение като цяло илюстрира хаоса в отбраната на ЦСКА.

Той продължи да цари до края на полувремето и точно в неговия край Миро Антонов бе изведен сам срещу Дивиш, но се забави с удара и бе настигнат от Тончи Кукоч, преди да шутира топката му бе отнета.

През второто полувреме ЦСКА заигра една идея по-активно. Стойчо Младенов направи двойна смяна веднага след почивката, като в игра влезе Тони Силва, което се оказа добър ход. Португалецът се включи със свежи сили и откри резултата в 74-ата минута. Тогава Милисавлевич центрира в наказателното поле, там Жоаким се размина с топката, но Силва бе точно до него и с глава прати топката във вратата.

Този гол обаче не отчая домакините, а още повече ги мотивира и те продължиха да тормозят „армейците”.  В игра се появи и опитният Здравко Лазаров. В 79-ата минута всички усилия на Монтана се увенчаха с успех, а играчите на ЦСКА бях полети с летен душ. Миро Антонов бе изведен срещу Дивиш, чехът направи опит да му скъси разстоянието, но нападателят го прехвърли майсторски.  Две минути след това Георгиев отправи хитър извеждащ пас към Лазаров, който падна в наказателното поле, но бе вдигната засада. Отсъждането на засада бе много спорно.

До края на редовното време футболистите на ЦСКА се хвърлиха отчаяно в щурм, като Тони Силва бе много близо да донесе победата на своите, но на не успя да намери очертанията на вратата, след като вратарят Василев се размина с нея при центриране. Така двубоят влезе в продълженията, като и двамата старши треньори бяха направили всичките си смени.

Първото 15-минутно продължение започна добре за ЦСКА. Гостите удариха гредата след удар на Милисавлевич. След това последваха положения с Маркиньос и Жоаким, но те ги пропиляха с лек ръка. Като цяло „армейците” действаха по-активно и агресивно в нападение, докато умората у футболистите на Монтана започна да се усеща. Минута преди края на полувремето обаче домакините стигнаха до втори гол. Те не се предаваха в нито един момент. Почански се възползва от факта, че Апостол Попов получаваше медицинска помощ, мина в неговата зона, напредна и центрира. При него под топката остана Дивиш, Кукоч не успя да покрие Сергей Георгиев и той я прати в опразнената врата.

През второто продължение монтанци можеха да стигнат и до още голове, но резултатът се запази. Миро Антонов се озова на много чиста позиция, но шутира на сантиметри от дясната греда. Гостите, от своя страна, направиха всичко по силите си, но така и не намериха път към вратата на лидера в Б група.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч